Ana sayfa Haber Android 5.0″ın bu ay geleceği cihazlar

Android 5.0″ın bu ay geleceği cihazlar

0

Android 5.0,bu ay itibariyle tabletlerde daha yaygın olarak kullanılmaya başladı. Nexus kullanıcıları yavaş yavaş Android 5.1‘i kullanmaya başlamışken Android 5.0’ın yelpaze genişliği şu an gerçekten beklenenden de düşük kaldı. Nedeni ise üreticilerin, kendi yapılarının bozulmaması için, buglı bir sürümü cihazlarına almak istememeleri. Google’ın basın danışmanının yaptığı bir açıklamaya göre, en fazla güncelleme istenen ülke ise Türkiye. Güncelleme desteğine göre cihaz satın alan, sadece bizim memleketmiş.

Bu ay itibariyle, Sony Xperia C3‘ler başta olmak üzere artık Xperia modelleri Android 5.0 güncellemesini tamamlamış olacaklar. Sony, resmi olarak Aqua’nın eski modellerinin Android 5.0 güncellemesini almayacağını belirtmesiyle birlikte, bu konu tamamiyle rafa kalkmış değil önümüzdeki günlerde Aqua serisi için de Android 5.0 güncellemesi yayımlanmış olabilir.

Asus ZenFone’lar, bu ay itibariyle Android 5.0 güncellemesini global olarak edinmeye başlayacaklar, Asus’un phablet modelleri de bu ay itibariyle Android 5.0 güncelleme hikayesini tamamlamış olacaklar. 

çeşitli haberlere göre, Asus ZenFone, ZenFone 4 modeli dahil, Android 5.1 konusunda da çalışmalarını tamamlamış durumda ve Android 5.1 desteği konusunda gecikme yaşanmadan güncellemeyi alacaklar.

Daha önce de belirttiğimiz gibi Android 5.0.2‘in durakları Galaxy S5, Galaxy Note serisi, zaten Note serisi kısıtlı açıdan Türkiye’de kullanılabilir. Yaz dönemine yakın bir tarihte de Galaxy S4′ün bu güncellemeyi alması bekleniyor. Kaynaklara göre, Galaxy S5, Note 3 ve Note 3 cihazları mayıs ayı itibariyle Android 5.0 güncellemesini tamamlamış olacaklar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here