Ana sayfa Haber Android 5.0″a güncellenmeli mi?

Android 5.0″a güncellenmeli mi?

0

android 5.0 lollipop

 

 

Teknoloji, yazılım, tasarım ve psikoloji tek bir işletim sisteminde buluştu ve Android 5.0 oluşturuldu. Google’ın yeni tasarım dili olan Material Design’ı temel alan Android 5.0, Türkiye’ye gelişiyle birlikte sorunlarla karşılaştı. Sorunlar sadece bizde değil, bütün kullanıcılarda yaşanıyor. Fakat 5.0.1’deki hatalar, 5.0.0‘a nazaran daha az ve rahatsız edici boyutta değil. LG G3’e, Android 5.0’ın yeni versiyonu çok gecikmeden kullanıcıya sunuldu, çok fazla yenilik somut olarak karşımıza, sanal tuşlarla ve RAM kullanımındaki düşüşle gözlemlendi.

Android 5.0’da, pil oranında eskiye oranla %10’a varan iyileştirme var. Kişisel gözlemlerime göre kullanılmayan arka plan uygulamaları işletim sistemi tarafından durdurulup çekirdek işlevini azaltıyor. Azalan çekirdek işlevi, pil ömürüne de yansıyor. Bu açıdan bakıldığında, biraz sabırlı bir kullanıcıysanız Android 5.0‘ı indirmeniz konusunda önerebilirim.

Google‘ın araştırmasına göre, internet sitelerinde ve işletim sistemlerinde kullanılan dijital ikonlar ve tasarımlar göz yorgunluğu, baş ağrısı ve epilepsiye yol açabiliyor. Google, Material Design ile birlikte tasarımında gündelik eşyalarımızda kullandığı materyalleri işleyerek mobil kullanımlardaki psikolojik ve göz risklerini azaltmayı hedefliyor.

Bir kullanıcı olarak, Android 5.0’ı LG G3‘ler için önerebilirim. HTC ve Samsung Galaxy modellerine geldiğinde bu konuda biraz araştırmaya ihtiyaç duyuyor. çünkü Galaxy’de ve HTC One’larda kullanılan ek yazılımlar, Android 5.0′da problem yaratabilir. Bu konuda, evet Galaxy’lerinize kesinlikle Lollipop yükleyebilirsiniz dersem, yanıltmış olabilirim. Cihazınız saf Android kullanıyorsa Android 5.0 geçiş yapılabilecek bir işletim sistemi. Zaten büyük ihtimalle HTC ve Samsung gibi üreticiler de sürümün tam olarak hazır olmasını bekliyorlar, kullanıcılarına sunmadan önce.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here