Ana sayfa Donanım Android 4.4.2 Kit Kat geliyor

Android 4.4.2 Kit Kat geliyor

0

Gelecek yıllarda milyarlarca cihazda yeni işletim sistemi Android Kit Kat 4.4.2‘nin yer alacağı, işletim sisteminin sistem kaynak dosyalarını verimli kullanması ve dosyaların ön bellekte daha az yer kaplayacak şekilde tasarlandığı açıklandı. Android Kıdemli Başkan Yardımcısı Sundar Pichai”ye göre bir milyar insanın akıllı cihazlarına, yeni işletim sisteminin verimlilik getireceği, Google“ın kendi uygulamalarında daha az bellek kullandığı, ara yüzün otomatik olarak ana sistem belleğinden 512 megabyte”ını kullanacağı, işletim sisteminin geriye dönük cihazlarla da uyumlu olacağı, 2014 yılı içerisinde çıkacak olan tüm Android cihazlarda yeni işletim sistemi 4.4.2 Kit Kat“ın performansından yararlanmak istedikleri gelen bilgiler arasında yer alıyor.

 

 

 

Android Kit Kat 4.4.2

 

Ara yüz şimdilik çok akıcı gözüküyor. Şimdi oyun oynuyor içeriği kilit ekranına eklenmiş. Ana ekranı düzenlemek için birçok içeriği içinde barındırıyor. Navigasyon ara yüzü ve uygulamaları; destek donanım tuşu olmadan gezebildiğimiz gibi destek donanım tuşunu kullanarak da mekânlar ve yakın adresleri arama işini gerçekleştirebileceğiz. Yeni yazılım kendimizi ifade etmemizi sağlayan duygu simgelerini, Air Print kablosuz baskı ve Galeri uygulamasına eklenen bulut depolama sistemi özellikleri ile de dikkat çekiyor.

 

 

 

 

Google verileri geri kesen sensör yazılımı ile de yeni işletim sistemi, cihazların pil ömrünü arttıracak. Tasarımcılar yeni işletim sistemine, kızılötesi kumanda destekleyici uygulamalar yazabilir. NFC ( Yakın Alan İletişim) özelliğine sahip olan Kit Kat”la, akıllı cihazlarımızı pos makinesi gibi kullanabileceğiz. Kit Kat işletim sistemi hizmetleri, Google“ın hizmetlerinden daha etkili bir şekilde kullanılabilecek. Sesli arama ve eller serbest özelliği ile anahtar kelime etkinleştirme ve sorular sorabileceğiz. Kit Kat“ın konuşma tanıma motoru, Google”dan yüzde 25 daha fazla etkili şekilde çalışıyor.

Android Kit Kat 4.4.2

 

Android 4.4.2 Kit Kat işletim sistemine sahip olabilmek için yapılacak en basit yol, LG Nexus 5 telefon modelini almak olarak gözüküyor. Yakın bir zamanda çoğu akıllı cihaz, Android tarafından Kit Kat”lanacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here