Ana sayfa Haber Andorid 7.1 panik butonuyla güncelleniyor

Andorid 7.1 panik butonuyla güncelleniyor

0

Andorid”in bir sonraki sürümü 7.1″in şüpheli uygulamalardan işletim sistemine zarar vermeden çıkmak için panik butonuyla kullanıcılara sunulacağı iddia ediliyor.

Andorid 7.1 sürümünde, kullanıcı bir uygulamada tehdit fark ettiğinde panik butonunu kullanarak uygulamadan hızlı bir şekilde çıkabilecek.

Panik butonu sayesinde uygulamadaki hatayı fark ettiğinizde sorunsuz bir şekilde çıkış yapabilecek ve cihazını kötü yazılımların saldırılarından koruyabilecek.

Peki, panik butonu nasıl çalışacak?

Panik butonuna dört kere art arda bastığınız zaman tüm uygulamalar kapatılacak. Telefonunuzu ele geçiren bir uygulama ile karşı karşıya kaldığınızda panik butonu çıkış yolunuz olacak. Zararlı yazılımlar gün geçtikçe güçlenerek artarken panik butonu ihtiyaç haline gelmişti. Araştırmacılar, geçtiğimiz Nisan ayında Google Paly Store”daki birçok uygulamanın hacker”lar tarafından kullanılabilecek güvenlik açıkları olduğunu tespit etti.

Panik butonu şu anda test aşamasında. Google, panik butonunun ne zaman kullanılabileceğine dair resmi bir açıklamada bulunmadı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here