Ana sayfa Haber Analistlere göre iPhone satışları patlayacak: 1 yılda 350 milyon

Analistlere göre iPhone satışları patlayacak: 1 yılda 350 milyon

0

9to5Mac tarafından elde edilen yeni bir bilgiye göre analist raporları yeni dönemde iPhone modellerinin satışlarında ciddi bir artış bekliyor. 12-18 aylık periyot içerisinde GBH Insights raporuna göre 350 milyon iphone satılacak. Bu hacimde telefon satışının sebebi Apple ekosistemindeki çok çeşitli müşteriler olarak gösteriliyor.

Geçen yıl da gâyet iyi satan iPhone’lar, yine de eski model kullanıcılarını yenilere kitlesel biçimde yönlendirmeyi başaramadı. iPhone 7 ile iPhone 8 arasındaki ufak farklılıklar yükseltmenin önüne geçerken iPhone X’in yüksek fiyatı aynı şekilde satışları katletti.

Yeni iPhone modellerinde beklenen köklü değişim, cihazların daha büyük ekranlar ve daha yüksek performansla gelişini sağlayacak.

Analistlere göre bu satış rakamlarına ulaşılmasında Çin merkezli kullanıcıların büyük rolü olacak. 100 milyon iPhone modelinin sadece Çin’de satılması bekleniyor. Bu satışlara ulaşılmasında büyük etken Plus boyutlu modellerin OLED ekranla güncellenip çok daha modern bir görünüme kavuşacak olmasının yatacağı sanılıyor.


Aracı: GSMArena
Kaynak: Business Insider
Görsel: Reuters / David Gray

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here