Ana sayfa Haber Analistlere göre ekran içi parmak izi sensörü Galaxy Note 9″da da olmayacak

Analistlere göre ekran içi parmak izi sensörü Galaxy Note 9″da da olmayacak

0

Samsung Galaxy Note 8

Geçen yıldan beri Samsung‘un ekran içi parmak izi okuyucular üzerinde çalıştığını tahmin etsek de firmanın en yakın zamanda ortaya çıkarılan amiral gemisi modeli Galaxy S9 ve S9 Plus bu teknolojiye henüz sahip değil. Teknoloji dünyasının önde gelen analistlerine göre bu yıl sonuna doğru çıkacak olan Note 9 modelinde de ekran içi parmak izi okuyucu yer almayacak.

KGI Security‘nin güvenilir analisti Ming-Chi Kuo, geçen Ağustos ayında Samsung’un Galaxy S9 ve S9+’ta ekran içi parmak izi sensörü kullanmayacağını açıklaması, şaşkınlıkla karşılanmıştı fakat bildiğiniz üzere bu modeller tanıtıldı ve malesef ikisinde de yeni teknoloji bulunmuyor. Bu öngörüsünün devamında Galaxy Note 9’da bu teknolojinin yer alacağını tahmin eden analist, bu yorumunu değiştirdi ve piyasadan gelen diğer söylentileri doğruladı. 

Samsung’un Galaxy Note 9’da da teknolojik zorluklardan ötürü ekran içi parmak izi okuyucu kullanmayacağını dile getiren Kuo, önceki açıklamasını değiştirmiş oldu. Bu teknolojik zorlukların başında, bu tür parmak izi sensörlerinin ekran koruyucular ve çok daha fazla ortam koşullarından ötürü hata verip doğru okuma yapamamasının kaynaklandığını ifade eden uzman, Samsung’un bu topa hiç girmeyeceğini düşünüyor.

 

Vivo'nun ekran içi parmak izi okuyucusu

Vivo gibi Samsung’a kıyasla çok küçük bir firmaların bu teknolojiyi piyasaya sunabilecek kadar başarılı akıllı telefonlara sahip olduğunu biliyor ve görüyoruz. Samsung gibi dev bir şirketin bu alana yeteri kadar yatırım yapmamasından ötürü tüketicileri yeni teknolojilerin kullanımından “alıkoyması” bizce kabul edilemez bir yaklaşım. Teknolojinin şimdiki haliyle Samsung telefonlarına layık olmaması, kullanımlarının engellenmesinin doğru çözüm olduğu anlamına gelmemeli.

Firmanın yeni amiral gemisi Note 9’un, yeni tanıtılan S9 ve S9+’ın tasarımsal olarak izinden gideceği ve geçen yılın modeline kıyasla sadece ufak değişiklikler yapılarak satışa sunulması bekleniyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here