Analistlere göre ekran içi parmak izi sensörü Galaxy Note 9'da da olmayacak

Samsung'un yeni teknoloji trendine bu yıl sonunda da geçemeyeceği tahmin ediliyor.

Samsung Galaxy Note 8

Geçen yıldan beri Samsung'un ekran içi parmak izi okuyucular üzerinde çalıştığını tahmin etsek de firmanın en yakın zamanda ortaya çıkarılan amiral gemisi modeli Galaxy S9 ve S9 Plus bu teknolojiye henüz sahip değil. Teknoloji dünyasının önde gelen analistlerine göre bu yıl sonuna doğru çıkacak olan Note 9 modelinde de ekran içi parmak izi okuyucu yer almayacak.

KGI Security'nin güvenilir analisti Ming-Chi Kuo, geçen Ağustos ayında Samsung'un Galaxy S9 ve S9+'ta ekran içi parmak izi sensörü kullanmayacağını açıklaması, şaşkınlıkla karşılanmıştı fakat bildiğiniz üzere bu modeller tanıtıldı ve malesef ikisinde de yeni teknoloji bulunmuyor. Bu öngörüsünün devamında Galaxy Note 9'da bu teknolojinin yer alacağını tahmin eden analist, bu yorumunu değiştirdi ve piyasadan gelen diğer söylentileri doğruladı. 

Samsung'un Galaxy Note 9'da da teknolojik zorluklardan ötürü ekran içi parmak izi okuyucu kullanmayacağını dile getiren Kuo, önceki açıklamasını değiştirmiş oldu. Bu teknolojik zorlukların başında, bu tür parmak izi sensörlerinin ekran koruyucular ve çok daha fazla ortam koşullarından ötürü hata verip doğru okuma yapamamasının kaynaklandığını ifade eden uzman, Samsung'un bu topa hiç girmeyeceğini düşünüyor.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam