Ana sayfa Haber Analistlere göre Apple 2018 ve 2019″da 220 milyon iPhone satacak

Analistlere göre Apple 2018 ve 2019″da 220 milyon iPhone satacak

0

Uzun zamandır bir analist ve Apple’ın işi ile ilgili araştırma notlarının tedarikçisi olan Gene Munster, şirketin artık “daha fazla iPhone görünebilirliği” olarak adlandırılan yeni bir aşamaya girdiğini düşünüyor. Apple’ın gücünün önümüzdeki aylarda artık ürün satışı ve promosyonlarından ziyade piyasadaki ürünlerine bağlı olarak sunulacak hizmetlerden gelmesi bekleniyor.

Açıklamanın basitçe anlamına girecek olursak Apple ya yakın zamanda iPhone satışlarının zirvesine ulaşacak ya da ulaştı. Ekonominin doğası gereği bir ürünün sürekli olarak devasa rakamlarda büyümesi imkansız bu sebeple durum gayet doğal.

Munster, Apple’ın hem 2018 hem de 2019’da yaklaşık 220 milyon iPhone satmasını bekliyor ve mevcut iPhone’ların yaklaşık 800 milyon kişi tarafından kullanıldığını belirtiyor. Munster tarafından öngörülen sayılar aynı zamanda Wall Street Komissyonu tarafından da doğrulanmış durumda.

Analist, Apple’ın şu anda akıllı olmayan telefonlara sahip olan kişileri cihazlarına geçmeye ikna etmede çok başarılı olacağını düşünmüyor, ki bu da fiyat farkı dikkate alındığında gayet mantıklı tahminine benziyor.

Ayrıca Apple’ın iPhone için % 90’ın üzerinde bir bağlılık oranına sahip olması, müşterilerin ürünle mutlu olduklarını gösteriyor.

IPhone önümüzdeki birkaç yıl içinde %0-5 aralığında öngörülen gelir ve satış büyümesi ile Apple için istikrarlı gelir kapısı olmaya devam edecek. Bu istikrarlı taban, gelişen hizmetler için mükemmel bir şans oluşturacak ve temel olacaktır.


Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here