Ana sayfa Haber Anadolu Grubu”na taze kan

Anadolu Grubu”na taze kan

0

Samsung’dan ayrılan Anadolu Grubu çinli Hisense ile büyüyecek
 

Uzakdoğulu firmalarının Türkiye’de buldukları ortaklarla pazara girip, daha sonra kendi şirketlerini kurmaları trendine en son Samsung katıldı. Anadolu Grubu ortaklığı ile ürünlerini tanıtan Samsung Electronic,  Samsung Türkiye’yi  kurarak Anadolu Grubu’ndan ayrıldı ve burada şirketi olan uzakdoğulular kervanına katıldı.

Ancak Anadolu Grubu, çok uzun bir süre geçmeden kendisine yeni bir uzakdoğulu yol arkadaşı buldu.  Antek Teknoloji isimli yeni bir şirket kuran Anadolu Grubu, çin’in en büyük televizyon üreticilerinden Hisense ile anlaştı. Yeni ortaklıkla birlikte Türk tüketicileri de ilk olarak 32 ve 46 inçlik 3 LED, 2 LCD TV ile tanışmış oldu.  Anadolu Grubu’nun Samsung’un mevcut durumu gözönüne alındığında markaya Türkiye pazarı açısından oldukça büyük bir değer kattığı oldukça açık bir şekilde görülebiliyor. Şimdi çinli Hisense ile gözler Antek Teknoloji’ye çevrildi. Bakalım bu ortaklık da kısa bir süre  sonra, büyüyecek mi?

Hisense hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak ve ürünleri öğrenmek için bir sonraki sayfaya bakabilirsiniz.
 

 

1969 yılında, çin’de küçük bir radyo fabrikası olarak üretime başlayan Hisense, günümüzde, dünya genelinde 60 binin üzerinde çalışanı ve 8 milyar dolarlık cirosuyla global bir şirket haline geldi. Şirket hala, düz ekran TV’ler, paneller, elektrikli ev aletleri ve mobil haberleşme ürünleri konusunda çalışarak girmediği pazarlara da girmeyi hedefliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here