Ana sayfa Haber AMD Ryzen için Ashes of the Singularity isminde DirectX odaklı optimizasyon ayarı...

AMD Ryzen için Ashes of the Singularity isminde DirectX odaklı optimizasyon ayarı duyuruldu

0

AMD, Ryzen masaüstü işlemcileri için oyun geliştiricileri Stardock ve Oxide Games ile birlikte geliştirdiği, önemli performans artışları kazandıran ilk “Ashes of the Singularity” oyun optimizasyonunu duyurdu. 1 yıl önce yayınlanan popüler oyun, optimizasyon sayesinde önemli oyun içi performans farkı sunarken, “Bütün yüklerde ortalama FPS“de yüzde 30″a kadar performans artışı sağlayarak AMD Ryzen 7 1800X”i performans elitleri listesine yerleştirdi. Bu gelişme ile birlikte Stardock ve Oxide Games önemli oyun geliştirme stüdyoları ve oyunlarını içeren AMD Ryzen oyun geliştirme programının ilk katılımcıları oldular.

DDR4-2933 bellek ile test edilen AMD Ryzen 7 1800X işlemcisi 1920×1080 çözünürlük ve “Yüksek” görüntü kalitesi ayarlarında “Bütün yüklerde ortalama FPS”de minimum %26″ya kadar performans artışı gösterdi. Gösterilen artış “Normal yüklerde ortalama FPS” ile yüzde 33″lere kadar çıktı.
“Ashes of the Singularity” sahipleri güncellenmiş oyunu Steam platformu üzerinden bugünden itibaren ücretsiz olarak indirebilirler. Oyunu yeni satın alacak kullanıcılar ise güncellenmiş oyunu standart olarak indirecekler. Her üç Ryzen 7 CPU modeli de dünya genelinde satışta.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here