Ana sayfa Haber AMD Radeon RX Serisi grafik işlemcileri E3 organizasyonunda duyuruldu

AMD Radeon RX Serisi grafik işlemcileri E3 organizasyonunda duyuruldu

0

Yeni Radeon RX Serisi grafik işlemcilerinin PC oyunculuğu endüstrisine sunacağı yenilikler üç ana başlıkta şöyle açıklandı:

Daha önce görülmemiş maliyetlere üst seviye VR deneyimi: ön izlenimi Computex 2016″da gerçekleştirilen Radeon RX Serisi grafik kartları, milyonlarca kullanıcının VR”a giriş maliyetini azaltarak VR ekosistemini genişletecek.
 AMD, Radeon RX Serisi performans profilleri ve konsollardakine benzer düşük seviye API”ların birleşimi sayesinde geliştiricilerin işbirlikleri ile konsollar ve PC için yüksek kaliteli ve performanslı oyun içerikleri geliştirerek PC oyun ekosistemini zenginleştireceklerine inanıyor.
İnce ve hafif dizüstü bilgisayarlar için konsol seviyesi GPU performansı: Oyun dizüstü bilgisayarları geleneksel olarak büyük ve hantal bir tasarıma sahip ve çoğunlukla günümüz oyun gereksinimleri için yetersiz performans sağlıyor. Radeon RX Serisi teknolojileri bu sorunlara odaklanıp mobil kullanıcılara konsol seviyesi bir performans sunarak düşük güç tüketimli, ince, hafif ve yüksek performanslı, eSpor ve AAA oyunlarda 1080p çözünürlükte 60Hz oyun deneyimi sağlayan dizüstü bilgisayarlar üretilmesine fırsat tanıyor.

 

 Radeon RX serisi 300$ altına şimdiye dek sunulmuş tepe seviye grafik ve oyun teknolojilerini vaat ediyor. Radeon RX serisi, dünyanın en ileri işlemci teknolojisi olarak bir GPU”da kullanılabilen en küçük transistörleri içeren devrimsel 14nm FinFET üretim süreci için optimize edilmiş Polaris mimarisi ile çok küçük ve ince çiplerde emsalsiz bir performans ve güç tüketimi verimliliği sunuyor.
 199$”dan başlayan fiyatlarla sunulmaya başlanan RX 480, Oculus ve HTC tarafından sunulan VR başlıklarına gerekli performansı sunabilen en uygun fiyatlı çözüm.
 Radeon RX Serisi, 14nm FinFEt üretim süreci, HBM bellek ve oyun API”larında ilk düşük düzenleme yükü desteği gibi Radeon”un gelenekselleşmiş inovasyon odağını sürdürüyor. Oyuncuların bu ürünleri uzun bir süre kullanabilmeleri için gelecek odaklı sunulan teknolojiler şöyle:

 Polaris mimarisi ile güçlendirilen Radeon RX 480 serisi kendine özel eş zamansız işlem desteği ile oyun dünyasının geleceği olan DirectX12 ve Vulkan API“larında üstün performans göstermek üzere tasarlandı.
Yeni nesil görüntü teknolojileri: Radeon RX serisi, HDR monitör ve televizyonlar üzerinden yeni nesil HDR oyunculuğunu ve videoları için HDMI 2.0b ve DisplayPort 1.3/1.4 desteği sunuyor. Hızlandırılmış H.265 kodlama ve kod çözme özelliği sayesinde 60FPS 10bit 4K değerinde kayıt va yayın özelliği de kullanıcılara sunulan yeni özellikler arasında.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here