Ana sayfa Haber AMD Radeon FreeSync teknolojisi güncelleniyor

AMD Radeon FreeSync teknolojisi güncelleniyor

0

AMD’nin HDR sunumlara yönelik çalıştırdığı FreeSync teknolojisi, 2017’nin bu çeyreği itibariyle güncelleneceği duyuruldu. Monitörlerle karşımıza çıkan bu teknoloji, siyah seviyesi ile geniş renk gamutunu HDR içerikler için harmanlayarak ‘uygun’ görüntü teknolojisi oluşturuyor. Ayrıca FreeSync 2 monitörler Düşük Resim Kare Hızı Telafisi (LFC) teknolojisini destekliyor. Buna göre, herhangi bir ek ayar gerektirmeden HDR içerik deneyimi yakalanacak.

 Mevcut HDR taşıma formatları öncelikle ekran tarafından ton haritalaması gerçekleştirilen, televizyonlar için üretilmiş film içerikleri için geliştirilmişti  AMD”nin FreeSync 2 için geliştridiği yeni API”ı iş yükünü Radeon GPU“ya aktaran düşük gecikme süreli bir deneyim sunmayı hedefliyor. Bu alternatif oyunun ton haritalamasını direkt olarak ekranın parlaklığı, kontrastı ve renk alanına yansımasını sağlayacak. Radeon FreeSync 2 teknolojisi sRGB“ye kıyasla iki kat fazla parlaklık ve renk hacmi sunar.

AMD’nin bildirisine göre Polaris mimarisi temelli Radeon RX serisi dahil olmak üzere bütün FreeSync uyumlu Radeon GPU”ları FreeSync 2 teknolojisini destekleyecek. Birçok monitör üreticisi halihazırda çeşitli ürünlerine dahil etmek için FreeSync 2 teknolojisini değerlendiriyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here