Ana sayfa Haber AMD Radeon Adrenalin ekran kartı yazılımı güncellemesi çıktı

AMD Radeon Adrenalin ekran kartı yazılımı güncellemesi çıktı

0

Advanced Micro Devices, “Radeon Software Adrenalin Edition” adını verdiği Radeon ekran kartı yazılımı için önemli bir güncellemeyi yayınlıyor. Bu seferki güncellemede hem oyuncular, hem de oyun geliştiricileri için geliştirmeler yer alıyor.

AMD ufak tefek ekran sürücüsü güncellemelerinin ötesine geçerek, Radeon Software yayınlarına, oyunculara yeni özellikler sunan büyük etkinlikler muamelesi göstermeye başlıyor.AMD”nin ürün pazarlama başkanı Scott Wasson, ürünün geçtiğimiz 3 yıl içerisinde 250 milyondan fazla indirilmesinin nedeninin de bu olduğunu söylüyor. Yerleşik Radeon Software desteğiyle 75 oyun uygulamaya aktarıldı.

Güncellenen sürücü yazılımı oyuncuların, oyun oynarken ekran işlemci ünitesinin performansını görüntülemelerini sağlıyor.

Yeni güncelleme ile Radeon ReLive, Performans Görüntüleme, Radeon Chill (bilgisayarın ısısını kontrol etmenize imkan veren güç tasarrufu özelliği), Frame Rate Target Control (FRTC), Radeon FreeSync (ekran performansı için) ve renk ayarlarına tek bir tıklama ile erişebileceksiniz.  Ekran kartı kalitesini  arttırmak isterseniz FRTC ile oyunlarda maksimum frame rate ayarı yapabilirsiniz.

Yazılım aynı zamanda AMD Link adı verilen bir mobil uygulama ile birlikte geliyor. Bu uygulama ile bilgisayarınızdaki özellikleri kumanda paneli ile kontrol edebiliyorsunuz. Performansı görüntüleyebilen uygulama, aynı zamanda yeni sürücülerle ilgili haber kaynağı ve bildirimler sağlıyor. Uygulama bugünden itibaren iOS ve Android için kullanılabilir durumda.

Yeni güncelleme oyuncuların Facebook, Twitch, Mixer, YouTube, Weibo gibi sosyal medya kanalları üzerinde oyun esnasında tanıdıklarıyla sohbet etmelerini sağlayan bir sohbet entegrasyonunu da barındırıyor.

Radeon Chill, DirectX 9, 10, 11 ve 12 ile birlikte Vulkan API”sine dayalı olan oyunları destekliyor. Böylece daha sessiz, sorunsuz ve tepkisel bir oyun ortamını yakalama imkanı elde ediyorsunuz. Radeon WattMan özelliği ile de AMD”nin güç yönetim teknolojisine erişiyorsunuz.

Enhanced Sync özelliği desteğini Radeon GCN tabanlı ürünlere, hibrit ekran kartlarına, Multi-GPU ve AMD”nin Eyefinity Technology ve Vulkan API tabanlı oyunlara doğru genişletiyor.

Radeon Pro Software ise profesyoneller için kurumsal destek hatlarının da bulunduğu kurumsal sürücüler içeriyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here