Ana sayfa Haber AMD”nin Ryzen 5 işlemcilerinin de fiyatları ve detayları açıklandı

AMD”nin Ryzen 5 işlemcilerinin de fiyatları ve detayları açıklandı

0

AMD bu hafta, Ryzen 5 masaüstü işlemcilerinin 11 Nisan”da dünya genelinde satışa sunulacağını duyurdu. AMD”nin attığı her adımın olduğu gibi son kullanıcıların faydası gözetilerek geliştirilen yeni Ryzen 5 işlemcileri oyuncular ve tüketicilere geliştirilmiş performans, sarmalayıcı deneyimler ve yüksek performanslı inovasyon sunmak için güçlü ve verimli “Zen” mimarisini 6 çekirdek 12 izlek ve 4 çekirdek 8 izlekli seçenekler ile kullanıyor.

AMD bu ürünleri özellikle yüksek performanslı masaüstü sistem kullanıcıları, AAA seviyesi oyuncular, oyun yayıncıları ve AM4 masaüstü platformu için tasarladı. AMD SenseMI teknolojisi ve hatırı sayılır çoklu görev yetenekleri ile çalışan AMD Ryzen 5 tüketicilerin ihtiyaçlarını yüksek performans ile karşılayacağı düşünülüyor.

Daha önce gerçekleştirilen bir demoda Cinebench R15 nT işlemci testinde AMD Ryzen 5 1600X Intel Core i5 7600K modelinden yüzde 692 daha fazla performans gösterdiği görülmüştü.

Dört Ryzen 5 modeli de 11 Nisan”dan itibaren dünya genelinde satışa sunuluyor. Anakart tasarımları önde gelen üreticiler tarafından sunulacak olan bütün Ryzen işlemcileri AM4 platformunu destekliyor. CES 2017“de duyurulduğu gibi ASRock, Asus, Biostar, Gigabyte ve MSI tarafından üretilecek anakartlar X370, B350, ve ana akım bilgisayar kullanıcıları için bütçe dostu A320 yonga setleri üzerine inşa edilecek.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here