Ana sayfa Haber AMD Intel ve Razer ortaklığıyla AMD XConnect platformu oluşturuldu

AMD Intel ve Razer ortaklığıyla AMD XConnect platformu oluşturuldu

0

AMD, Intel ve Razer’ın ortaklığıyla geliştirilen “tak çalıştır” prensipli yeni harici grafik kartı kasası, oyun ve profesyonel kullanımlara göre tasarlandı. 

AMD XConnect  teknolojisiyle her iki seçimin en iyi taraflarını bir araya getiriyor. Kendisi oldukça hafif olan bilgisayarlar, gerektiğinde güçlü bir harici GPU ile kolayca oyun için üretilmiş bir dizüstü bilgisayara dönüşüyor, oyunculara bir oyun bilgisayarının üstün kare hızı sayısına ve görüntü kalitesine erişme imkanı sunuyor. Radeon R9 300 serisi grafik kartı ile yapılandırılmış harici GPU ile bağlantı, Intel Thunderbolt 3 üzerinden sağlanıyor. Harici GPU’lar kullanıcılara ilk kez, istedikleri anda bağlanma veya istedikleri anda bağlantıyı kesme olanağı veriyor.

AMD, Intel Thunderbolt grubu ve Razer ile yapılan işbirliği ile, AMD XConnect teknolojisinin potansiyelini ortaya koyan Razer Blade Stealth adlı dizüstü bilgisayar ve Razer Core adlı harici GPU kasası birlikte pazara sunuldu. Kullanıcılar Razer Core ile eşleştirilen bir Radeon R9 300 serisi grafik kartı ile Stealth üzerinde kullanışlı bir tak-çalıştır çözümüyle masaüstü bilgisayarın sunduğuna benzer bir oyun performansı deneyimleyebiliyorlar. Razer Core cihazının Radeon R9 300 Serisi GPU’lar ile yapılandırılması, oyunculara Blade Stealth’in yüksek çözünürlüklü IGZO ekranda oyun oynayabilme veya harici AMD FreeSync özelliğinin etkinleştirildiği bir monitöre bağlanarak akıcı bir oyun deneyimi yaşama fırsatı da veriyor.

AMD oyunculara Radeon R9 300 Serisi haricindeki harici grafik kartlarını da yükseltme imkanı sağlayacak olan AMD XConnect teknolojisini destekleyebilecek Radeon GPU’larının listesini genişletmeyi planlıyor.

kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here