Ana sayfa Donanım AMD, geçtiğimiz günlerde 2. jenerasyon Ryzen işlemcileri için yepyeni bilgileri bizlerle paylaştı!

AMD, geçtiğimiz günlerde 2. jenerasyon Ryzen işlemcileri için yepyeni bilgileri bizlerle paylaştı!

0

AMD, geçtiğimiz günlerde 2. jenerasyon Ryzen işlemcileri için yepyeni bilgileri bizlerin önüne koydu. Ayrıca yenilenmiş Vega serisi ekran kartları hakkında da ilk bilgilere sahip olabildik. Ekipten gelen açıklamalara göre Zen+ ve Vega 7nm kartları 2018 içerisinde çıkışını gerçekleştirmek üzere planlandı. Buna karşılık olarak yeni jenerasyon Ryzen işlemciler de Nisan 2018 içerisinde piyasaya sürülecek. Bu yeni işlemcilerin Nisan 2018″de piyasaya sürüleceğini göz önünde bulundurursak, yeni ekran kartlarının da yaz aylarında piyasaya sürüleceğini aslında rahatlıkla dile getirebiliriz. Yine de ortada resmi bir açıklama olmadığı için net konuşmak istemiyoruz.

Yapılan açıklamaların devamına göre ikinci jenerasyon AMD Ryzen işlemciler ile ilk jenerasyon AMD Ryzen işlemciler arasında çok fark olmayacak. Tabii ki serinin ikinci jenerasyonu daha güçlü olacak, daha hızlı olacak ama deli gibi bir fark da göremeyeceğiz. Ekipten gelen açıklamalara göre bu yeni nesil işlemciler Zen+ mimarisine sahip olacak ve içerisinde de Precision Boost 2 teknolojisinibulunduracak. Bu noktada mutlaka dikkat etmeniz gereken bir nokta var, ekip tarafından duyurulan bu yeni işlemciler, AMD Ryzen 2 değil. İkinci nesil işlemciler sadece. Bahsettiğimiz ikinci model işlemciler, 2019 senesi içerisinde çıkışını yapacak. Yani, çok üst seviye bir işlemciniz varsa, yeni çıkacak ikinci nesil işlemcileri pas geçebilirsiniz bizce. Kendinizi 2019″a hazırlamanızı öneririz.

Son olarak, AMD ekibi Vega serisi ekran kartlarına 2019 senesi içerisinde yenilerini ekleyecek ama bu yeni kartlar çok büyük bir performans artışı sunmayacak. Yeni model Vega kartlar yerine yine 2019 senesinde çıkacak Navi kartları bekleyebilirsiniz. Ayrıca, AMD ekibinin yeni nesil ekran kartları da 2020 senesinde piyasaya sürülecek. Aynı senede yeni nesil işlemciler de çıkacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here