Ana sayfa Haber AMD düşük güç tüketen G-serisi SoC”leri Embedded World”te tanıttı.

AMD düşük güç tüketen G-serisi SoC”leri Embedded World”te tanıttı.

0

3. Nesil AMD Tümleşik G-Serisi”ni ve tümleşik G-Serisi LX SoC yongalarını Almanya”da gerçekleştirilen Embedded World fuarında tanıttı. Yeni ürünler, önceki nesil G-Serisi SoC cihazlarıyla pin uyumlu olan giriş seviyesi AMD G-Serisi LX SoC yongalarından başlayarak geliştiricilerin x86 platformda yeteneklerini genişletmelerini sağlıyor. AMD G-Serisi işlemciler için ilk kez pin uyumluluğunu yüksek performanslı AMD Tümleşik R-Serici SoC yongalarıyla tanıştıran “Prairie Falcon (Kır Şahini)” ve “Brown Falcon (Kahverengi Şahin)” kod adlı iki yeni yüksek performanslı 3. nesil AMD Tümleşik G-Serisi SoC yongalarını da tanıttı.

Yeni ürünler; AMD kullanıcıları için geliştirme maliyetlerini azaltmaya yardımcı olan CPU, GPU, multimedya ve I/O (Girdi/çıktı) kontrol donanımı açısından ölçeklenebilir performans, güç ve fiyat özellikleri getiriyor. Bu özellikler ödüllü AMD Tümleşik G-Serisi SoC platformunun düşük güç tüketme kapasitesini artırıyor. Yeni G-Serisi işlemciler aynı zamanda, giriş düzeyinde ana akım oyunlardan, dijital sinyalizasyon, görüntüleme ve endüstriyel denetime kadar geniş bir yelpaze üzerinde üç boyutlu, grafik açısından zengin deneyimler sunuyor.

Yeni nesil G-Serisi“nin dengelenmiş çevresel destek ayarı, performans seçenekleri ve genel enerji verimliliğinin, AMD müşterileri arasında ve tümleşik ekosistemde hızlı bir etki yaratması bekleniyor.

Düşük güç tüketen AMD Tümleşik G-Serisi; kompakt, enerji tasarruflu, düşük enerji tüketimli ve ana akım tümleşik uygulamalar açısından önemli bellek bant genişliğine sahip bir SoC yongasıyla üç boyutlu, grafik açısından zengin bir deneyim ve düzgün bir sistem performansı sağlamak için tasarlandı. Serideki yeni eklentiler önceki nesil tümleşik G-Serisi”ne oranla daha güçlü hesaplama ve grafik performanslarıyla, ince istemciler, IP set-üstü kutuları ve televizyonlar, kumarhane oyunları, endüstriyel denetim ve otomasyon, dijital sinyalizasyon ve iletişim ağları için ideal seçenek olarak öne çıkıyor. Yeni modeller “Excavator” x86 CPU çekirdekler ve OpenGL ES, OpenCLTM, DirectX ve EGL”yi destekleyen Graphics Core Next (GCN) grafiklerini içeriyor. Daha iyi bir tasarım esnekliği için yeni 3. Nesil Tümleşik G-Serisi SoC yongaları ve geçtiğimiz sonbaharda tanıtılan AMD Tümleşik R-Serisi SoC yongaları da pin uyumlu olarak geliyor.

3. Nesil AMD Tümleşik G-Serisi SoC Ailesi”nin en önemli özellikleri şöyle:

2″ye kadar “Excavator” x86 çekirdek
AMD RadeonTM grafikleri (4 GCN”ye kadar işlem birimi)
4K x 2K H.265 kod çözme (Seçilen cihazlar üzerinde 10-bit e kadar uyumluluk), çok formatlı kodlama ve kod çözme
çoklu görüntüleme teknolojisi – HDMITM 2.0, DP 1.2, eDP 1.4
615W Termal Tasarım Gücü (TDP)
2 Kanala kadar DDR4/DDR3
Entegre AMD Güvenli İşlemci
10 yıl olarak planlanan dayanıklılık/ömür

Tümleşik G-Serisi LX Ailesi SoC Yongası

Tümleşik G-Serisi LX SoC yongası, gelişmiş multimedya ve ekran özellikleri ile etkileyici bir fiyat/performans sunuyor. LX SoC düşük güç tüketen yeni bir x86 Hata Düzeltme Kodu (ECC) ve GCN, DirectX 11.2, OpenGL 4.3 ve OpenCLTM 1.2 destekli “Jaguar” CPU çekirdeğe sahip. Tümleşik G-Serisi LX SoC yongası; perakende satış noktası terminalleri, dijital sinyalizasyon, oyun salonları ve endüstriyel denetim de dahil sayısız uygulama ile uyumlu çalışıyor. ürün “Steppe Eagle (Bozkır Kartalı)” kod adlı selefi ile aynı FT3b soketini kullanıyor ve AMD GeodeTM müşterileri için yüksek performanslı bir geçiş yolu sunuyor.

G-Serisi LX”in öne çıkan özellikleri ve teknik değerleri şöyle:

2 “Jaguar” x86 çekirdek
AMD RadeonTM Graphics Core Next (GCN) grafikleri
çok formatlı kodlama ve kod çözme
çoklu ekran teknolojisi – HDMITM 2.0, DP 1.2, eDP 1.4
6~15W TDP
Tekli-kanal DDR3
AMD Güvenli İşlemci
Endüstriyel sıcaklık – süresi uzatılmış sıcaklık SKUlar

İlk 3. Nesil AMD Tümleşik G-Serisi SoC yongaları bu yılın ilk ve ikinci çeyreğinde ek ürünlerle pazarda mevcut bulunacak. İlk AMD Tümleşik G-Serisi LX ürünlerinin Mart ayında pazara sunulması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here