Ana sayfa Donanım AMD, dizüstü bilgisayarlar için Kaveri Mobil APU’sunu duyurdu

AMD, dizüstü bilgisayarlar için Kaveri Mobil APU’sunu duyurdu

0

AMD ultra ince ve yüksek performanslı mobil PC“ler için tasarlanan 2014 Mobil Performans APU“ları bugün yaptığı bir açıklama ile duyurdu. Popüler ve güçlü AMD A Serisi APU ailesinin (kod adı “Kaveri“) özelliklerini ve kabiliyetlerini enerji verimliliği yüksek, bireysel ve kurumsal kullanıma yönelik dizüstü bilgisayarlara taşıyan yeni işlemciler, mobil cihazlarda Heterojen Sistem Mimarisi (HSA) özelliklerinin ve Yeni Nesil Grafik çekirdeği (GCN) Mimarisinin kullanıldığı ilk modeller olarak AMD”nin şimdiye kadarki en gelişmiş işlemcileri. AMD“nin 2014 APU yelpazesindeki tüm modeller kullanılarak üretilmiş Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo, Samsung, Toshiba ve diğer masaüstü ve dizüstü sistemler, COMPUTEX TAIPEI 2014“te sergilendi.

 

 

AMD, dizüstü bilgisayarlar için Kaveri Mobil APU

 

 

 

AMD, bilgisayar deneyimini dönüştürme ve zenginleştirme yolunda, 2014 Mobil Performans APU ailesinin lansmanıyla çok önemli bir adım atmış oluyor” diyen AMD İstemci İş Birimi Genel Müdürü Bernd Lienhard, şöyle devam etti: “Toplam işlemci performansının üstünlüğü, göz alıcı grafikler ve enerji verimliliği, sektörde ilk olan teknolojilerle bir araya geldiğinde, bu APU“lar en üst düzey bireysel ve kurumsal PC“ler için çıtayı yükseltiyor.”

 

2014 Mobil Performans APU ailesinde, AMD“nin dizüstü bilgisayarlar için ilk FX markalı üst düzey APU modeli de yer alarak AMD“nin 2014 Düşük Tüketim ve Genel Kullanım APU“larını tamamlıyor. Piyasada kurumsal sistemlerde performans, uzun ömür ve istikrar yönündeki ihtiyaçlara cevap veren AMD, Mobil Performans APU“larının profesyonel serisini de piyasaya sürüyor. özellikle kurumsal kullanıcıları hedefleyen AMD PRO A Serisi bileşenleri olağanüstü istikrar ve uzun ömrün yanı sıra, endüstri standardı açık DASH yönetim olanakları da sunuyor.

 

 

AMD, dizüstü bilgisayarlar için Kaveri Mobil APU

 

 

 

AMD PRO A Serisi duyurusunu takiben, HP de AMD PRO serisi ile üretilmiş Elite kurumsal PC tasarımlarını ilgililere tanıttı. HP sistemleri arasında EliteBook 725, 745 ve 755 G2 dizüstü bilgisayarlar, EliteOne All-in-One ve EliteDesk masaüstü bilgisayar yer alıyor.

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here