Ana sayfa Donanım AMD Carizzo”nun özelliklerini paylaştı

AMD Carizzo”nun özelliklerini paylaştı

0

AMD’nin masaüstü ve dizüstülerde kullanılması için geliştirdiği A serisi APU‘nin güç tüketimi ve performans konusundaki yeniliklerini tanıttı. AMD tarafından yapılan açıklamada yeni Excavator x86 CPU ve AMD Radeon çekirdeklerinde gözle görünür bir performans artışı vaad ediliyor. Bir önceki nesil çiplere göre x86 çekirdekleri güç tüketiminde ise %40’lık bir hazalma gösteriyor.

AMD, HSA ve tecilli enerji yönetim teknolojilerine yatırımı genişletiyor. Gelecek Carrizo APU sistemler, AMD’nin 25×20 enerji verimliliği hedefine yönelik adım olarak adlandırılıyor. Ek olarak Carrizo APU sistemleri gelecekteki bütün ürünlerde kullanılacak yeni özellikleri içinde barındırıyor.

Bir önceki Keveri modeline oranla yüzde 29 oranda daha büyük çekirdek boyutu, yeni Excavator x86 çekirdekleri ile saat başı komutlarda tüketilen enerji miktarı yüzde 40 azalıyor. Ayrı güç kaynaklarından beslenen Radeon GPU çekirdekleriyle birlikte H.265 video kod çözümleri, pil ömürlerinde iyileşmeler tanıtılan yeni Carrizo yenilikleri arasında.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here