Ana sayfa Haber Amazon yeni bir kasiyersiz Go mini marketi açtı

Amazon yeni bir kasiyersiz Go mini marketi açtı

0
amazon go

Ticaret devi tarafından bugün yapılan açıklamayla şimdiki Amazon Go mağazalarına kıyasla çok daha küçük bir tanesinin açılışı duyuruldu. Firmanın küçük formatlı Go mağazası olarak tanımladığı uygulama, kendi kapalı tavanıyla bağımsız bir yapı halinde ayakta duruyor. Bu kapalı tavana gereken kameraları ve sensörleri yerleştiren Amazon, kasiyersiz mağazalarını yaygınlaştırmak için küçük alanlarda da bu işi başarmak zorunda.

Açıklamaya göre Seattle, 300 Pine Street üzerindeki Macy binasının altıncı katında yer alan mağaza, 42 metrekarelik bir alana sahip. Mağazanın sattığı ürünler çoğunlukla hazır kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerine odaklı. Bunların yanında bir miktar atıştırmalık ve içecek de satışa sunuluyor.

İlgili Haber: Microsoft da tıpkı Amazon gibi kasiyersiz mağaza açacak!

Tipik Amazon Go mağazası genellikle çok daha büyük ve geniş bir ürün gamutuna sahip. Satılan ürünler hazır yemekten alkole, hijyenik ürünlerden ev gereçlerine kadar uzanıyor. Firmanın bu yeni denemesi ise Go mağaza konseptini küçük alanlara uygulamak için bir pilot olarak kullanılacak gibi görünüyor.

Amazon Go sayesinde havalimanlarında hızlı alışveriş mümkün olabilir

Reuters tarafından geçen hafta yayınlanan bir içeriğe göre Amazon, Los Angeles Uluslararası Havalimanı ve San Jose Uluslararası Havalimanı ile görüşmelere devam ediyor. Bu görüşmelerin başlığı ise terminallere yerleştirilecek Go mağazaları. Bu durum son derece mantıklı zira havalimanında acelesi olan yüzlerce kişi bir mağazaya girip sıra beklemeden istediğini alma rahatlığını yaşamalı.


Derleme: The Verge

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here