Ana sayfa Haber Amazon Web Services için yeni analiz servisi: Kinesis Analytics

Amazon Web Services için yeni analiz servisi: Kinesis Analytics

0

Amazon Web Services, yeni analiz hizmeti Amazon Kinesis Analytics”in kullanıma açıldığını duyurdu. Bu yeni çözümde; standart SQL kullanılarak streaming verileri sürekli şekilde sorgulanıyor. Kinesis Analytics kullanarak geliştiriciler, streaming verileri üzerine standart SQL sorguları yazabiliyor ve gerçek zamanlı işlenebilir öngörüler elde edebiliyor. Ve tüm bunları yeni programlama becerilerine gerek duymadan yapabiliyorlar.

 

Bugünün dijital işletmeleri; web siteleri, mobil uygulamalar, bağlı cihazlara gömülü sensörler ve BT sistemleri gibi çeşitli kaynaklardan büyük miktarlarda streaming verisi oluşturuyor. Bu veriler üzerinde sürekli sorgular yaparak gerçek zamanlı analizler elde edebilmek, şirketlerin sektör ve müşteri ihtiyaçlarına daha hızlı cevap verebilmesini sağlıyor. Ancak mevcut veri işleme ve analiz çözümleri bu ‘hızlı hareket eden’ veriyi sürekli işlemek için yeterli değil. Bu yüzden müşteriler streaming verilerini işleyen, yapımı ve üzerinde ince ayarlar yapılması aylar süren uygulamalar geliştirmek ve saatte onlarca milyon olayı içermesi muhtemel yüksek hızlı büyük hacimli veri akışlarını idare edebilecek altyapı yatırımları yapmak zorunda kalıyor.

 

Artık Kinesis Analytics ile gerçek zamanlı streaming verilerini sürekli sorgulamak SQL sorguları yazmak kadar kolay! Kinesis Analytics, Kinesis Streams ve Kinesis Firehose ile entegre çalışıyor ve veri akışı içerisindeki standart veri türlerini otomatik olarak tanıyabiliyor. Bu ise kullanıcıya, Kinesis Analytics’in interaktif şema editörüyle kolayca düzenlenebilen şemalar öneriyor. Kinesis Analytics sürekli sorgular çalıştırmak için gerekli kaynakları otomatik olarak tedarik edip, uygulayıp ölçüyor. İşlenmiş sonuçları, Amazon Simple Storage Service (Amazon S3), Amazon Redshift ve Amazon Elasticsearch Service’in de dahil olduğu AWS hizmetlerine doğrudan iletiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here