Ana sayfa Haber Amazon mobil cihazlar için ödeme aparatı geliştirdi

Amazon mobil cihazlar için ödeme aparatı geliştirdi

0

Amazon bugün dünyaya, mobil cihazlar için geliştirdiği kreti kartı okuyucusu ve kredi kartı ile ödeme aparatını duyurdu. İnternetteki güvenlik açıklarını da üstesinden gelen kredi kartı aparatı kısa bir süre sonra satışa sürülecek.

Sanal ödeme sağlayan PayPal ve Square gibi firmaların yaptığı araştırmalara göre, mobil ödemeler ve sanal ödemelerde kullanılan rakamsal değerler 2012 itibari ile 12 milyon dolardan daha fazlasını gösteriyor. Araştırmanın bir diğer boyutunda görülüyor ki bu fiyat grafiği çok daha üstlerde olabilirdi ancak internetin sanal ödemelere yaptığı tehditler grafiği 12 milyon dolar civarlarında tutmuş. Bu araştırmanın sonucunda Amazon mobil cihazlarda kullanılmak üzere tasarlanan kart aparatını geliştirdi ve çok yakında sadece 10 dolardan piyasaya sürecek.

 

 

 

Amazon‘un geliştirdiği kart okuyucusu ile ilgili çok ayrıntılı ve üst düzey güvenlik unsurları da göze çarpıyor. Kart okuyucusunu almak isteyenler, satın aldığı mağazaya detaylı kimlik bilgilerini sağladıktan sonra ancak aparata sahip olabiliyorlar. Amazon, her ülkeye farklı standarlarda bu cihazı piyasaya süreceğini söylerken, cihazın dizüstü bilgisayarlarda, akıllı telefonlarda ve tabletlerde güvenle kullanılacağını belirtti.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here