Ana sayfa Donanım Amazon Kindle e-kitap okuyucusu artık su geçirmiyor

Amazon Kindle e-kitap okuyucusu artık su geçirmiyor

0

Amazon, Kindle satışını 10 yıldır yapıyor ama, su geçirmezlik özelliği bu zamana değin hiç yer almamıştı kademeli olarak gelişme gösteren teknik özellikler listesinde. Firma, geçen yılki popüler e-kitap okuyucusu Kindle cihazı tasarımının üzerine inşa edilen ve IPX8 su geçirmezlik oranına sahip olan yeni bir versiyonun üretildiğini duyurdu.

Yeni “Kindle Oasis” ekran alanında sıçrama gerçekleştirerek, 6 inç”ten, 7 inç”e çıkarılmış. Alüminyum arkalık cihaza daha ayrıcalıklı bir görünüm ve his kazandırmış.

Yeni Oasis, geçen yılki Kindle Oasis modelinde bulunan ve e-kitap okuyucu cihazın pil ömrünü arttıran manyetik kılıf yerine, bütünüyle dahili bataryasından güç alıyor. Benzer fiziksel tasarıma sahip olan yeni tasarımda tek elle okumayı kolaylaştırmak için bir kalın, bir de ince köşe bulunuyor. Bununla birlikte Amazon, cihazın inceltilmiş köşesinin kalınlığını 3.4 milimetrede tutarken, daha büyük bir bataryayı cihaza oturtmayı da başardıklarını belirtiyor.

E-doküman okuyucunun ekran çözünürlüğü yine 300 ppi fakat, daha parlak ve net bir görünüm kazandırmak için fazladan birkaç LED ışık kullanılmış. Aynı zamanda odadan odaya geçerken, ya da içeriden dışarıya çıkarken parlaklığı ayarlayan bir de ortam ışığı sensörleri de bulunuyor (Daha önceki “Voyage Kindle” da da bulunuyordu bu özellik).

Fiziksel sayfa çevirme butonlarıyla birlikte dokunmatik ekran sayfa değiştirme seçeneği de bulunuyor. Amazon, sayfa çevirmeyi daha hızlı hale getirmek için hem yazılım, hem de donanım tarafında çalışmalar yaptıklarını belirtiyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here