Ana sayfa Haber Amazon firması iPhone ve iPad lerin Satışı için Apple ile anlaştı

Amazon firması iPhone ve iPad lerin Satışı için Apple ile anlaştı

0

Dünyanın en büyük kuruluşlarından bir tanesi olarak kabul edilen Amazon, Apple ile anlaşmanın yolunu buldu. Daha önceden de Amazon üzerinden Apple ürünleri satılıyordu. Ancak bunlar Üçüncü taraf satıcılardan geldiği için fiyatlarda değişkenlik ortaya çıkıyordu.

Böyle bir tablo ortaya çıkınca kaynaklara olan güven de yoğun miktarda sarsıldı. Amazon bu duruma el koydu ve Apple ile anlaşarak tüm; iPhone, iPad ve Apple saatler de dahil olmak üzere tamamının satışını Apple üzerinden yapmaya karar verdi.

 

Peki Uygulama Hangi Ülkelerde Geçerli Olacak ?

Genellikle Amazon firması, herhangi bir uygulamayı yeni başlatacağı zaman yalnızca belirli ülkelerde pilot çalışmalarını sürdürür. Alınan bilgilere göre; ABD, İngiltere, Fransa, Almanya İtalya, İspanya ve Japonya ve Hindistan’daki bütün Amazon sitelerinde bu uygulama kullanıma sunulacak. Ancak bir haber kullanıcıları üzebilecek nitelikte. Apple’a ait bazı ürünler maalesef ki Amazon üzerinden satışa çıkarılmayacak. Örneğin Homepod amazondan satılmayacak.

Bu durumun en çok da resmi olmayan Apple satıcılarını üzdüğünü söyleyebiliriz. 4 Ocak tarihi itibariyle resmi olmayan Apple satıcıları zarar etmeye başlayacak.

Amazon üzerinden Apple satışlarını yapmak isteyenlerin kuruluşa başvuruda bulunmaları gerekiyor. Amazon kuruluşu artık resmi olmayan satıcıların kesinlikle e-ticaret siteleri üzerinden Apple satışları yapmalarına izin vermeyecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here