Ana sayfa Mobil Amazon Fire ateş gibi yanıyor!

Amazon Fire ateş gibi yanıyor!

0

Tablet dünyasına Kindle Fire ile girmeye hazırlanan Amazon, bakın ön sipariş aşamasında ne tür bir başarı elde etti…
 

Amazon’un Kindle adlı e-okuyucu cihazı, yıllardır sektördeki birçok cihazın erişemeyeceği satış rakamlarına sahipti. Tablet bilgisayarlar piyasaya çıktıktan sonra ise e-okuyuculara olan ilgi az da olsa azaldı. Amazon geçtiğimiz haftalarda, tablet bilgisayar olarak adlandırılan bu yeni trendi kaçırmamak için, uzun süredir üzerinde çalıştığı Kindle Fire adlı tabletini basına tanıttı.
 
Kindle Fire, deyim yerindeyse bir anda tablet bilgisayar meraklılarının ilgi odağı haline geldi. iPad ile kıyaslayanlardan, sektördeki diğer tablet bilgisayarları ezip geçeceğini iddia edenlere kadar geniş bir kitle, Kindle Fire’a övgü dolu sözler yağdırdı. İşin ilginç tarafı ise, Amazon Kindle Fire’ın ön sipariş sayıları bu yorumları doğruluyor.
 
kindle fire
Bir Amazon çalışanının internete sızdırdığı dökümanlarda, Kindle Fire’ın bir gün içerisinde 50 bin adet ön sipariş aldığı belirtiliyor. Android mobil işletim sistemi tabanlı bu cihaz, ön sipariş sayısını saatte 2000 civarında arttırıyor. Kinde Fire’ın şimdiki ön sipariş sayısı ise 250 bin’e ulaşmış durumda. Eğer istatistikler bir hafta kadar daha bu ivmeyle giderse Kindle Fire, en ihtişamlı açılışı yapan tablet bilgisayar ünvanına sahip olacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here