Ana sayfa Haber Amazon Echo Wall Clock 30 dolara satışa sunuldu

Amazon Echo Wall Clock 30 dolara satışa sunuldu

0
echo wall clock

Amazon’un 30 dolar fiyat etiketli Echo Wall Clock akıllı duvar saati satışa sunuldu. Firmanın minimalist tasarıma sahip Echo serisi ürünleri şuan için hoparlörler, ekranlı hoparlörler, akıllı mikrodalga fırınlar ve akıllı prizleri içeriyor. Serideki diğer Alexa içeren ürünlerin aksine analog Echo Wall Clock bir mikrofona sahip değil. Evinde bir diğer Echo ürünü bulunan kullanıcılara hedeflenen bu saat; zamanlayıcı, alarm ya da hatırlatıcıları görüntülemede kullanılıyor.

4 AA pil ile çalışan saat, bir Echo cihaza Wi-Fi ve Bluetooth aracılığıyla bağlanıyor. Bağlantı süreci oldukça basit çünkü tek yapmanız gereken Alexa’ya bir komut vermek. Üzerinde yer alan 60 LED ile çoklu sayaç ve alarmı aynı anda görmenize imkan sağlıyor. Cihaz beyaz bir çerçeveye sahip ve henüz herhangi bir renk seçeneği bulunmuyor. 10 inç çaplı saat, montaj için gereken her şeyi ve pilleriyle birlikte kutudan çıkıyor. Amazon’un açıklamasına göre saat gün ışığı tasarrufu değişikliklerine otomatik olarak uyum sağlıyor.

Amazon reklamlarında yer alan bazı kullanım alanları şöyle:

  • Yemek pişirirken zamanlayıcı tutmak
  • Çocukların oyun sürelerini kısıtlamak
  • Spor yaparken zamanlayıcı olarak kullanmak
  • İşe gitmek için zamanında çıkma hatırlatıcısı
  • Meditasyon hatırlatıcısı ve sayacı
  • ve çok daha fazlası

Zamanlayıcı ve meditasyon bizce birbirine pek uymasa da diğerleri oldukça kullanışlı senaryolar. Yaşam alanlarında dijital saatler ya da akıllı telefonlar bulunuyor fakat hiçbiri Amazon’un Echo Wall Clock ürünü kadar geniş bir arayüze sahip değil. Echo kullanan kesimin yarısı ya da daha fazlasının bu cihazı sahipleneceğini tahmin ediyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here