Ana sayfa Donanım Amazon”dan yeni iç mekan güvenlik kamerası : Cloud Cam

Amazon”dan yeni iç mekan güvenlik kamerası : Cloud Cam

0

“Amazon Cloud Cam” adlı ev tipi güvenlik kamerasının duyurusunu yapan firmanın yeni cihazı, Alexa desteğini de bünyesinde barındırıyor.

Amazon”un 119.99$”a satışını gerçekleştireceği yeni iç mekan güvenlik kamerası, 1080p video kaydı, çift yönlü ses, geniş görüntü açıları, gece görüşü, etkinlik klip kaydı ve Amazon Cloud Cam uygulaması üzerinden 24 saat canlı yayın gibi özelliklere sahip. Bulut sistem üzerinde çalıştığı için Amazon cihazın zaman içerisinde daha da akıllı hale geleceğini söylüyor. Evinizi daha kapsamlı olarak görüntülemek için birden fazla kamera isterseniz, ürünün üçlü paketini 289.99$”a, ikili paketini ise 199.99$”a satın alabilirsiniz.

Kullanıcılar kameralarına Echo Show, Echo Spot, Fire TV ya da Fire Tablet üzerinden sesli komutlarla erişebilecekler. Aynı durum Android ve iOS üzerinde bulunan ücretsiz uygulama için de geçerli olacak. Aktiviteler için uyarı ayarlaması yapılabilecek, hareketli görüntü kayıtları tekrar izlenebilmeleri için AWS bulut sunucularında kaydedilecek.

Sisteme her gün video kaydı yapmak da ücretsiz değil, bu nedenle Amazon kayıt özelliğine sınırlama getirerek daha fazla kayıt alanı edinmek isteyenlere ücretli seçenekler sunuyor. Cloud Cam satın alan herkes, 3 kameraya kadar ücretsiz olarak 24 saatlik görüntü kayıtlarına erişebiliyorlar. Bunun haricinde ücretli olarak sunulan seçenekler ise temel, gelişmiş ve pro olarak adlandırılıyor.

Cloud Cam”in bütünüyle ayrı bir ürünü olan ve Amazon Key adı verilen özellikle, evde olmadığınız zamanlarda kapınıza gelen teslimatlar için kapının otomatik olarak açılması sağlanabiliyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here