Ana sayfa Haber Amazon Çevrecilerden Tam Not Alacak

Amazon Çevrecilerden Tam Not Alacak

0

Özelliklede ABD olmak üzere Kuzey Amerika’da dahil dünyanın en büyük perakende sektörü içerisinde yer alan Amazon, dünya çapında devasa karton gönderimi yapıyor. Kapalı Çevrim fonu ile birlikte Amazon şehirler için geri dönüşüm altyapısının finanse edilmesine de katkıda bulunmak istiyor.

Şirket, yapmış olduğu basın açıklamasında, Amerikalıların neredeyse yarısının kaldırım geri dönüşü alma işlemine erişemediği ve bunun sonucunda da sayısız tonda karton ve çöp oluştuğunu ifade ediyor. Üstelik bu çöplerin ciddi bir çoğunluğunun da geri dönüştürülebilir çöplerden oluşması ise, olayın çevre zararın boyutunu ciddi oranlarda arttırdığını da söylüyor.

Peki Amazon Firması Tam Olarak Bu Konuda Ne Yapmak İstiyor ?

 

 

Kısa bir zaman önce çevresel etkilerini azaltmaya amaçlayan iki yeni girişim duyuran bu kuruluş, oldukça etkili olacak gibi görünüyor. Bunlardan birincisi ABD’nin belediyenin geri dönüşüm programların iyileştirilmesine yardımcı olmak için kurumsal kaynakları bir araya getirme çabası olan kapalı çevrim fonuna 10 milyon dolarlık bir yatırımdır. Diğeri ise Birleşik Krallık’ta amazonun bölgedeki enerji iletme merkezlerine yardımcı olmak için 20 megabayt değerinde güneş paneli yüklenmesini görecek bir güneş enerjisi projesi.

Bunların her ne kadar problemi tamamen bitirecek önlemler olmadığı bilinse bile, yine de ciddiyeti oluşturacağı yapılan tahminler arasında. Neredeyse % 70’lik oranında bir etkinin küçük bir parçası olabileceği düşünülüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here