Ana sayfa Donanım Amazon Çalışanı Yapay Zeka Kullanarak Önemli Bir Problemi Çözdü

Amazon Çalışanı Yapay Zeka Kullanarak Önemli Bir Problemi Çözdü

0
ABD milyarderleri

Makine öğrenmesi hayatımızın neredeyse her alanına önemli dokunuşlarda bulunuyor. Şu an için teknoloji şirketlerinin neredeyse tamamı yapay zeka üzerine çalışıyor ve küçük ya da büyük bazı çözümler sunabiliyor. Amazon çalışanın önemli bir problem için geliştirdiği yapay zekalı çözüm, sizi de çok şaşırtacak. İşte haberimizin detayları.

Amazon şirketinde mühendis olarak çalışan Ben Hamm, kedisinin eve sürekli ölü hayvanlar getirmesinden şikayet ediyordu. Bunlar son dönemlerde çok fazla sıklaşmaya başlayınca Hamm ilginç bir çözüm buldu.

Yapay zeka her yerde kullanılıyor

Dünyanın birçok yerinde yapay zeka ile ilgili konferanslar düzenleniyor. Kimisi çok ciddi işler başarırken bazıları da aslında çok küçük görünen ama etkisi büyük olan detaylarla uğraşıyor. Amazon’da mühendis olarak çalışan bu kişinin de problemi aslında küçük gibi görünebilir. Ancak o uzun bir süredir kedisi ile bu konuda anlaşamıyor

Amazon mühendisi kedi kapısına bir kamera yerleştiriyor. Kamera Amazon’un sahip olduğu yapay zeka ile çalışabiliyor. Kedisinin ağzında bir av gördüğünde kapıyı otomatik olarak kilitliyor. Bu durumu Hamm’a bildiriliyor. Ayrıca kedi, her av yakaladığında kuşları koruyan kuruluşlara bağış gönderiliyor.

Muhtemelen yakın bir zamanda yapay zekanın bu tarz kullanımlarına daha fazla rastlamaya başlayabiliriz. Peki sizce de yapay zeka bu tarz küçük sorunları çözmede başarılı olabilecek mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here