Ana sayfa Haber Amazon Büyük Bir Skandalla Çalkalanıyor

Amazon Büyük Bir Skandalla Çalkalanıyor

0

Eylül ayı içerisinde Amazon skandalı ile ilgili çeşitli duyumlar ortaya çıkmaya başlamıştı. Her ne kadar bu olayla ilgili hiç kimse Amazon konusunda tereddüt yaşamazken, bugün ortaya çıkan haberler aslında olayın tam tersi olduğunu gösteriyor. İddiaya göre Wall Street Journal’deki bir raporu takip ederek, satış verileri veya müşteri e-posta adresleri gibi özel bilgiler elde etmek için Amazon çalışanlarına üçüncü kişilerin rüşvet verdiği söylendi.

Konuyla İlgili Amazon Firmasının Tepkisi Ne Oldu ?

Tüm bu olaylar patlak verdikten sonra en çok merak edilen konu ise, amazon kuruluşunun konuyla ilgili ne yapacağı idi. Amazonun yönetim kurulu tarafından yapılan açıklamaya göre; müşteri e-posta adresini üçüncü kişilerle paylaşan bu çalışanların, görevlerinin sonlandırıldığı söylendi. Yönetim kurulu yaptığı açıklamanın devamında ise konuyla ilgili savcılık ve kolluk kuvvetlerinin yanında olduklarını ifade ettiler. Böylece Amazon sarsılan itibarını bir miktar daha düzeltmeyi başardı.

 

Amazon skandalı
Amazon skandalı

 

Tüm bunlardan ders çıkaran Amazon firması, çalışanların erişebileceği şeyleri kısıtlayacak ve denetleyecek sistemler oluşturmaya başladıklarını ifade ettiler. Böylece kuruluşun yapmış olduğu bu işlem, diğer birçok benzer kuruluşlara da ders olacak gibi görünüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here