Ana sayfa Haber Amazfit”in Bip akıllı saatinin batarya ömrü tam 45 gün

Amazfit”in Bip akıllı saatinin batarya ömrü tam 45 gün

0

Akıllı saatlerle ilgili en çok gelen şikayetlerden biri, akıllı telefonlar gibi sıklıkla şarj edilmelerinin gerekmesi. Alabileceğiniz en iyi akıllı saatin şarjı iki günden fazla gitmediği için her gün şarj etmeniz gerekir. Amerika’da bugün piyasaya çıkan, yakın bir tarihte ülkemize de geleceğini düşündüğümüz yeni Amazfit Bip 45 günlük batarya ömrü ile muhterem Pebble’ı (ruhu şad olsun) bile gölgede bırakıyor.

Bip farklı modellerin bir araya getirilmesinden oluşmuş melez bir saat değil. 1.28 inç dokunmatik ekranı, bi radet nabız ölçüm sensörü, konum takibi için GPS, 3 eksenli ivme ölçeri, IP68 suya dayanıklılık ve hem Android hem de iOS cihazlardan bildirim desteğine sahip. Firma saatin tek bir şarjda batarya ömrünün 30 gün sürdüğünü, bildirim mesajlarının asgariye çekilmesi durumunda bu sürenin 45 güne çıktığını söylüyor. 

Uzun batarya ömrünün haricinde fiyatı 99$ olan saat, Apple Watch ve diğer tam dokunmatik akıllı saatlere oranla çok daha ucuz.

Yuvarlatılmış dikdörtgen kenarlı biçimi ve yanlara konulmuş butonlarıyla Apple Watch ve Pebble Time türevi bir tasarıma sahip. Amazfit’in diğer akıllı saati olan Pace, 2016 yılında çıkmış ve yine dikdörtgen biçimli bir tasarıma sahipti fakat, batarya ömrü sadece 1 haftaydı. Bip ile Apple Watch ya da Android Wear gibi saatler arasındaki en büyük fark, üçüncü taraf uygulama desteğinin olmaması. Bu saat için uygulama mağazası bulunmuyor. Bu nedenle egzersiz esnasında ya da temel bildirimler alma noktasında kullanılması daha ideal görünüyor.

Amazfit Bip, firmanın web sitesinde bugünden itibaren siyah renk versiyonu ile satışa sunulmaya başlandı. Kırmızı, yeşil ve beyaz renk seçeneklerinin Mart ayının sonunda çıkması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here