Ana sayfa Haber Alzheimer hastalığı tedavisinde gelişmeler var

Alzheimer hastalığı tedavisinde gelişmeler var

0

BBC’nin haberine göre, İskoçya’nın Dundee üniversitesi’ndeki araştırmacılar göz muayenesi ile Alzheimer hastalığına erken teşhis koyabileceklerini düşünüyorlar. Bu fikir üzerine araştırma başlatıldı. 

Araştırma başlangıcında bazı veriler, gözdeki kan damarlarında meydana gelen değişikliklerin, beyin kanaması, kalp ve damar hastalıklarıyla bağlantısı olduğunu gösterdiğini düşünülüyor. Ekip, Alzheimer için erken teşhis konusunda gözün detaylı bir haritası çıkarılarak bilgisayar yazılımı aracılığı ile tespih edilip-edilemeyeceği tartışılacak ve araştırılacak.

 Uzmanlar, bu tarz yöntemleri araştıradursunlar; Alzheimer hastalığından uzak durmak için, buğday ürünlerini iyi araştırmalısınız. Glüten, tahıllar ve bunların sizlere sunduğu vitaminler kesinlikle Alzheimer‘a karşı güçlü birer kalkandır.

Alzheimer hastalığı halen çaresi bulunmamış bir hastalık olarak bilinse de; Alzheimer’ın kesinlikle vitamin eksikliklerinden kaynaklandığı hastalıkla ilgili bilinen en net bilgi. Gıdaların özellikleri düşünüldüğünde, şimdi firmaların uzak durduğu glüten, tahıl ve toprağın verdiği vitaminler Alzheimer riskinizi azaltacaktır.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here