Ana sayfa Mobil AluPen iPad, iPhone ve iPod touch Kalemi

AluPen iPad, iPhone ve iPod touch Kalemi

0

Parmaklarınızın üzerinde…
 

Antik Mezopotamyalılar tarafından kullanılan çivi yazısında kaya üzerine çivi ile yazı yazılırdı. Sonrasında Romalıların balmumu tabletler üzerine yazı yazmak için sivri uçlu bir alet kullanıp alete stilo dediler. Günümüzde kapasitif dokunmatik ekranlara özgü stilo kalemlerin atası olan bu kronolojik süreçten günümüze geldiğimizde karşımıza AluPen stylus kalem çıkıyor.
 
ipad kalemi
 
AluPen; iPad 1-2, tüm iPhone modelleri, iPod touch ve tüm kapasitif dokunmatik ekranlı cihazlar için geliştirilmiş; kolay kavranabilen, kalem şeklinde tasarlanmış, kauçuk uçlu bir dokunmatik ekran kalemi. iF 2011 ürün Tasarım ödülü”nü kazanmasıyla dikkatimizi çeken bu stylus kalem, “Bir kalem gerekiyorsa zaten başarısızız demektir” diyen Steve Jobs ile uzlaşmanın yollarını arayan bir teknoloji yapısından yola çıkmış olabilir. çünkü AluPen, özellikle uzun süreli kullanımlar ve yazı odaklı işler için son derece işlevsel ve ekonomik bir cihaz.

12×1.3×1.2 cm ölçülerindeki AluPen, yüksek kalitede alüminyum yapıya ve tam anlamıyla bir kurşun kalem görünümüne sahip. Altıgen kesitli kalem kaymıyor; kalınlığı mantıklı düzeyde ve tutuş açısından herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Ağır değil ve bir dolmakalem gibi kendini yerçekimine karşı gelmeden ekrana baskılıyor. Yumuşak kauçuk ucun ekran üzerindeki sezgisel sonuçlarına baktığımızda; özellikle çizim, boyama, yazı gibi uygulamalarda önemli düzeyde hız ve kullanım avantajları sağladığını söyleyebilirim.

 

AluPen ile ekran üzerindeki piksele dokunulduğunda hemen sonuç alınıyor. Birçok kauçuk uçlu kalemde görülen ucun ekrana yapışması sonucu yeni ve ödüllü AluPen kalemde görülmedi. Birçok kalem için kullanımda zamanla bu sonucun ortaya çıkması da görülür. Yapılan uzun süreli kullanım testlerinde de herhangi bir yapışma ve bunun gibi negatif sonuca rastlanmadı. Kalem ucu, ekran boyunca pürüzsüz şekilde kayıyor. Son yıllarda pek rastlanmasa da bazı dokunmatik ekran kalemlerinde ekranda kullanımda kabarmış yağ görünümüne neden olma etkileri ortaya çıkıyordu. AluPen, ekran üzerinde kabarma şekillerine kesinlikle neden olmuyor.
 
alupen ipad kalemi
 
Macline”ın satın alma önerisi:

özellikle çizim, boyama, yazı gibi uygulamalarda önemli düzeyde hız ve kullanım avantajları sağlayan tasarım ödülü sahibi AluPen, iPod, iPad, iPhone ve kapasitif dokunmatik ekranlı cihazlarınızın kullanımını daha keyifli hale getirecektir.
 

Puanı: 5
Firma:
İyi haber:
Hafif tasarım, ekran üzerinde hızlı ve kullanışlı sonuçlar
Kötü haber:
Daha ince olabilirdi
Fiyat:

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here