Ana sayfa İnternet Altın Örümcek halk oylaması Facebook’ta başladı

Altın Örümcek halk oylaması Facebook’ta başladı

0

Altın örümcek Web ödülleri”nde jürinin yaptığı değerlendirmeler sonucunda, kategoriler bazında yüksek puanı alan web siteleri belli oldu

Bu yıl 10.”su gerçekleştirilen Altın örümcek Web ödülleri”nde halk oylaması ilk kez Facebook”ta gerçekleştiriliyor. Altın örümcek jürisinin yaptığı değerlendirmeler sonucunda her kategoride finale kalan en iyi beş web sitesi http://www.facebook.com/altinorumcek adresi üzerinden halkoyuna sunuldu.

İnternet kullanıcılarının organizasyona katılımını teşvik etmek, beğenilerini duyurabilecekleri bir platform yaratmak ve heyecanı geniş kitlelere yaymak amacıyla SMS kullanılarak gerçekleştirilen halk oylaması bu sene Facebook üzerinden gerçekleştirilecek.
 

30 Mart tarihine kadar devam edecek halk oylamasına katılan her bir kullanıcı her kategoriden sadece bir web sitesine oy verebiliyor. 32 kategoride en çok beğeni toplayan web sitelerinin sahipleri Halkın Favorileri klasmanında sertifika ile ödüllendirilecek. Halk oylamasına katılanlar geçen senelerde olduğu gibi sürpriz hediyeler kazanma şansına sahip olacaklar.

Halk oylaması nasıl gerçekleştiriliyor
Altın örümcek Web ödüllerine yapılan başvuruların sona ermesi ardından jüri üyeleri tarafından ilk önce ön eleme gerçekleştiriliyor. ön elemeyi geçen siteler jüri tarafından 100 puan skalası üzerinden değerlendiriliyor ve 32 kategoride jürinin oylarıyla belirlenen en iyi beş site halkoyuna sunuluyor. Jüri değerlendirmelerinden bağımsız olarak halkın oyları ile yapılan değerlendirme sonuçlarına göre her kategoride halkın birincileri belli oluyor.
Altın örümcek Web ödülleri”nde jüri değerlendirmeleri sonucunda her kategoride kazananlara Altın örümcek ödülü, halk oylaması sonucunda ise kazananlara Halkın Favorileri sertifikası veriliyor.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here