Ana sayfa Haber Almanya Endüstri 4.0 İle Ucuz Cep Telefonu Üretecek

Almanya Endüstri 4.0 İle Ucuz Cep Telefonu Üretecek

0

İki gün önce Almanya’nın önde gelen kuruluşlarından bir tanesi olarak bilinen Gigaset tarafından yapılan açıklamaya göre; endüstri 4.0 kullanılarak robotlar yardımıyla cep telefonu üretimine başlanacak. Bu fabrikada yer alan herhangi bir robot üretim anında montajlama yaparken, işçiler de burada yalnızca robotlardan yardım alan ekip elemanları olarak çalışacak. İşlerin % 80’lik kısmının robotlarda olması ise önümüzdeki yıllar için cep telefonu üretimi ile ilgili bizlere bazı tüyolar veriyor.

Bu gelişme, yalnızca uygun fiyatlı cep telefonu avantajı sağlamıyor. Aynı zamanda Asya’da hata oranı olarak % 10 gibi rakamlar konuşulurken, Almanya’da endüstri 4.0 ile kullanılacak olan bu teknoloji sayesinde hata oranı % 3 e kadar düşecek. Normal şartlarda Asya’dan sipariş edilen toplu cep telefonları; 4 ile 6 ay arasında gelirken, endüstri 4.0 sayesinde bu süre 1 haftaya kadar da düşebiliyor.

Endüstri 4.0
Endüstri 4.0

Peki İlk Telefonların Hangi Özellikleri Bulunacak ?

Alman devlerinden kabul edilen Gigaset tarafından yapılacak ilk endüstri 4.0 cep telefonları, ilk etapta GS185 ismi ile ortaya çıkacak ve Android işletim sistemine de sahip olacak. Özellikle bu cep telefonları ile ilgili en önemli konulardan bir tanesi de çok daha uygun fiyatlarla satılması olacak. Normal şartlarda yüksek telefon fiyatları genellikle işçi maliyetlerinden kaynaklıdır. İlerleyen dönemlerde Almanların kendilerine ait cep telefonlarını çok daha sık bir şekilde piyasada görmeye alışık olacağız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here