Ana sayfa Donanım All In One

All In One

0

 

Masaüstü bilgisayarınızı koyacak yer bulamıyor musunuz? Dizüstü bilgisayarınızı tercih etseniz de ekranı ufak mı geliyor? Masaüstü ve dizüstü bilgisayarın karışımı All In One diye tabir ettiğimiz bilgisayarlar sizlerle birlikte olacak.

Masaüstü bilgisayar dediğinizde aklınıza hemen bir kasa, ekran, klavye ve fare geliyor. Ekran, klavye, fare tamam da eğer yer sıkıntınız varsa kasayı koyacak bir yer bulamazsınız. Koyduğunuz yerde de genelde emanet gibi durur.

Durum böyle olunca da daha az yer kaplaması sebebiyle dizüstü bilgisayarlara yöneliyoruz. Ancak o zamanda, masaüstü bilgisayardaki daha büyük ekran, daha yüksek çözünürlük ve performans gibi özelliklerden mahrum kalıyorsunuz. İşte All-in-One yani hepsi bir arada bilgisayarlar da burada devreye girerek bu sorunu ortadan kaldırmaya yarıyor.

 

 

 

Teknoloji konusunda birçok alanda olduğu gibi All In One sınıfının ilk örneği de Apple tarafında iMac“ler ile birlikte gelmişti. Gerekli donanım monitörün içine gömülü olduğu için ayrıca bir kasaya ihtiyaç duymuyor ve yerden tasarruf ediyordunuz.Teknolojinin gelişmesiyle hepsi bir arada bilgisayarlar da gelişti. Şimdi birçok hepsi bir arada bilgisayar, LED bir monitör içerisine gerekli donanımın yerleştirilip, oldukça ince bir yapıda tasarlanıyor ve üst derece performans sağlıyorlar.

 

iMac 27 inç

 

Bir iMac‘in karşısına geçtiğinizde önünüzdeki büyük ve etkileyici ekranda kaybolursunuz. İlk iMac gerçek bir evrim niteliği taşıyordu. Ekran, işlemci, grafik kartı, depolama, bellek ve daha fazlası dahil olmak üzere her şeyi basit, şık bir kasada birleştiren, hepsi içinde bir bilgisayar. Peşinden takip eden sayısız yeniliklerle çıtayı git gide yükseltti.Günümüzde ise iMac şimdiye kadar ürettiği en gelişmiş, en parlak masaüstü ekranına sahip olmanın yanı sıra en yeni, yüksek performanslı teknolojileri barındırıyor. Tüm bunlara rağmen 5 mm kalınlığa sahip kenarlarıyla çok daha az hacim kaplıyor. 

 

 

iMac 27 inç (diyagonal) IPS teknolojisine sahip LED arka aydınlatmalı ekran; milyonlarca renk desteğiyle 2560 x 1440 çözünürlük sunabiliyor. 3.4 GHz 6 MB L3 önbelleğe sahip 3.4 GHz dört çekirdekli Intel Core i5 işlemcisi Turbo Boost desteği ile 3.8 GHz”e kadar destek sağlıyor. 8 GB”lık iki adet 4 GB RAM modülü bulunan cihaz 16 GB veya 32 GB”lık RAM modülü ile de yapılandırılmaya uygun. 1 TB”lık sabit diskin yer aldığı ürün istenildiğinde 256 GB veya 512 GB”lık SSD disk depolama birimi ile de genişletilebilir bir hafıza yapısına elverişli. Grafik işlemcisi olarak oldukça iyi performans sunan NVIDIA GeForce GTX 780M ile üst düzey grafik performansı sunmaya hazır.

 

Asus ET2300
 

ASUS All-in-One PC ET2300 günlük işleriniz ve ev eğlencesi için mükemmel bir çözümleme aracı. çift mafsallı tasarımı sayesinde hem geleneksel masaüstü bilgisayar şeklinde hem de tamamen yatay konuma getirip karşılıklı kullanılan bir oyun platformuna dönüştürülebilir. ASUS”un Sonic Master teknolojisi ile birlikte hoparlörlerin yanı sıra hem harici hem de dahili subwoofer”a sahip olan ürün başka hiçbir bilgisayarda duyamayacağınız kalitede ses sunuyor. Buna ek olarak Intel Thunderbolt, Intel Wireless Display (WiDi) ve USB 3.0 sayesinde esnek ve geleceğe dönük bağlantı seçenekleri ile ET2300INTI modeli her türlü bağlantı seçeneğine yer veriyor. Asus ET 23 inç IPS panel 1920 x 1080 LED arka ışıklandırmalı 10 parmak kapasitif dokunmatik ekran kullanım deneyimi sunuyor.Asus İntel Core i7 3770 işlemcisi, 4 GB DDR Bellek modülü 500 GB Sata sabit diski ve SonicMaster teknolojisinin sağladığı yüksek ses kalitesiyle eşsiz işitsel deneyim sunuyor.

 

 

 

Ekranı tamamen yatay konuma getirilebilen ASUS ET2300, tüm ailenizin başına toplanıp dokunmatik ekran ile oyun oynayabileceği bir cihaz haline gelebiliyor. Ufak bir hareketle ekranı yukarı kaldırıp, Magix Music Jam gibi uygulamalar ya da ailenizle birlikte video izleyip, fotoğraflara bakabilmeniz için çok uygun bir şekle getirebilirsiniz.

 

HP Pavilion TouchSmart 23-f200

 

HP Pavilion ile eğlenceli her şey bir arada. Baş döndürücü görsel öğeler ve muhteşem sesler sayesinde kendinizi dijital dünyaya çok daha yakın hissedeceksiniz. Zamandan ve alandan tasarruf etmek isteyenler için vazgeçilmez bir ürün. HP Pavilion TouchSmart isminden de anlaşıldığı gibi dokunmatik ekran özelliğine de sahip. HP Pavilion kutusundan çıkarır çıkarmaz kolay ve hızlı bir şekilde kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz. Onu kullanmaya başlamak son derece kolay. İnce tasarımı ile her türlü mekana ve tarza ayrı bir hava katıyor. 

 

 

 

23 inç genişlikteki Full HD büyük ekran deneyiminin yanı sıra dokunmatik ekran ile Windows 8 işletim sisteminin müthiş birlikteliğinin keyfine varacaksınız.64 Bit – Windows 8 işletim sistemi ile 4 çekirdekli Intel Core i7 işlemcisinin yer aldığı HP Pavilion, 8 GB DDR3 RAM modülü ile destekleniyor. 2 TB dahili hafızası bulunan Pavilion içerisinde dünyaları barındırabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here