Ana sayfa Donanım Alienware Area 51 yeni görünümüne kavuştu!

Alienware Area 51 yeni görünümüne kavuştu!

0

Dell‘in oyun severlere sunduğu Alienware, oyun bilgisayarlarındaki klasik çizgisini yeni Area 51 ile yeniledi. Klasikleşmiş Alienare marjinalliği ile birlikte, yeni sistemler, Intel‘in sunduğu altyapı değişiklikleri ile harmanlandı ve Alienware Area 51 oluşturuldu. Cihazda, Intel‘in henüz duyurduğu yüksek performanslı işlemcileri ve yonga kümesi bulunuyor. Intel‘in yeni Haswell-E işlemcisi, artık Broadwell jenerasyonunun yerini alması ile birlikte cihazda kullanılmaya başlandı. Bununla birlikte, X99 isimindeki anakart ve DDR 4 RAM de, cihaza güç veren altyapılar arasında bulunuyor.

Area 51 çizgisi ile daha önce 2010 yılında tanışmıştık. Bilgisayar dünyasına kattığı yeni tasarım anlayışıyla heyecan yaratırken, yeni versiyonda da patentli bir tasarım anlayışı kullanıdı. Alienware‘nin “Triad” isimini verdiği tasarım, kasada kullanım kolaylığı da yaratıyor, parça değişimlerinde oldukça kolaylık sağlıyor. üçgen bir tasarıma sahip olan kasa, yaklaşık 30 kg. Kasanın tasarımında LED ışıklar dikkat çekerken, Alienware‘nin geliştirdiği AlienFX yazılımı da dikkat çekiyor.

 

Ayrıca, kasa tasarımında Alienware’nin dikkat ettiği diğer konu ise, kasa şeklinin olabildiğince taşınabilir olması gerektiği. 

 

 

Alienware Area 51 ayrıca, iki taraflı kapakları ile kolay parça değişimi sağlayabiliyor. Hem AMD hem de Nvidia ekran kartı seçenekleri ile piyasaya sürülecek ve cihazda asla ısınma problemi olmayacak. 

 

Kasım ayında piyasaya sürülecek olan Alienware Area 51‘in şu anda fiyatı bilinmiyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here