Ana sayfa Haber Alibaba, 11.11 indirimleri sırasında tam 25,3 milyar dolarlık satış yaptı!

Alibaba, 11.11 indirimleri sırasında tam 25,3 milyar dolarlık satış yaptı!

0

Alibaba, yakın zamanda kurulan ve bu kısa süre içerisinde dünyanın en büyük şirketlerinden biri haline gelen çinli e-ticaret devi, 11.11 alışveriş bayramında akıllara zarar 25,3 milyar dolarlık ciro yaparak rekor kırdı. Bu miktar, ABD’de 2016’da gerçekleşen Black Friday ve Cyber Monday alışveriş bayramları sırasında yapılan satış miktarlarının toplamından daha fazla.

2009 yılında çin’in geleneksel yalnızlar bayramını alışveriş bayramına çeviren Alibaba, kendi başlattığı kültürüyle birlikte yeni bir rekor kırdı. Verilen raporlara göre, 11.11.2017’de geçen yıl aynı güne oranla %40’lık bir artışla 25,3 milyar dolarlık satış Alibaba platformlarından yapıldı. üstelik bu miktar, 11.11’den önce başlayan bazı indirimleri hesaba katmıyor bile. Buna ek olarak, bir rekor daha yine Alibaba tarafından en kısa sürede en çok satışı yaparak kırıldı. Cumartesi günü, yani bizim için henüz bitmeyen bugün, ilk 13 saat içerisinde tam 18 milyar dolarlık satışa ulaşan Alibaba, geçen yılın 24 saatte 17,8 milyar dolarlık rekorunu da parçalamış oldu. Analistlere göre, bu artışın sebebi çin’in gelişen ekonomisi ve mağazaların iç rekabette öne geçmek için çok uygun fiyatlar ortaya çıkarması oldu. 

Alibaba kurucusu Jack Ma

Etkinliğin onuruna, Alibaba’nın kurucusu Jack Ma, çin’de bir gala yaptı ve bu galaya ünlü isimler katıldı. Bu ünlü isimler arasında Pharrell, Nicole Kidman, Jessie J ve Maria Sharapova yerini aldı. Etkinlik hem Alibaba’nın video servisinde hem de üç yerli TV kanalında yayınlandı. ülkemizde hala devam eden 11.11 indirimleri için AliExpress platformuna giriş yaparak tüm ihtiyaçlarınızı rekabetçi fiyatlarla giderebilirsiniz. Eğer hala AliExpress uygulamasına sahip değilseniz Android için buradan, iOS için ise buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here