Ana sayfa Haber Alfa Romeo Giulietta Ağustos’ta Türkiye’de!

Alfa Romeo Giulietta Ağustos’ta Türkiye’de!

0

100. Yılını Kutlamaya Hazırlanan Alfa Romeo, Giulietta”yla Yeniden Doğacak!

İtalyan otomobil üreticisi Alfa Romeo”nun kompakt sınıfta yer alan 147 modelinin yerini alacak Alfa Romeo Giulietta, Ağustos ayından itibaren yeni model yılıyla birlikte Türkiye”de de satışa sunulacak. 2010 yılında 100. yaşını kutlayacak olan Alfa Romeo”nun bir asırlık tarihsel sürecine yönelik düzenlenecek etkinlikleri taçlandıracak Alfa Romeo Giulietta, hem göz alıcı İtalyan tasarımı hem de yürüyen aksam ve yenilikçi motor teknolojileriyle dikkatleri topluyor. 1.4 litrelik 120 ve 170 HP”lik benzinli motor seçeneklerinin yanı sıra 1.6 litre 105 HP ve 2.0 litrelik 170 HP”lik turbo dizel motorlar, Alfa Romeo Giulietta”nın kaslı kaputu altında görev alacak. Alfa Romeo Giulietta”nın en güçlü motor seçeneğini ise 1.8 litre 235 HP”lik benzinli motor versiyonu oluşturacak. Alfa Romeo CEO”su Harald Wester, 2010 yılında 40 bin civarında, 2011 yılında ise 100 bin adet Giulietta satmayı hedeflediklerini vurgularken, İtalyan markanın 2010 yılında 120 bin adet satış gerçekleştirmeyi hedeflediğini açıkladı.
2010 yılında 100. yaşını kutlamaya hazırlanan Alfa Romeo”nun kompakt sınıfta yer alan yeni modeli Alfa Romeo Giulietta, Ağustos ayından itibaren Türkiye”de de ilk müşterilerine teslim edilmeye başlanacak. Alfa Romeo”nun 1950″li yıllarda ilk olarak tanıttığı ve kısa sürede farklı karoser tipleriyle de birer efsane haline dönüşen “Giulietta” model ailesinin adını taşıyarak yollara çıkacak yeni modelin üretimi ise ilkbahar aylarından itibaren start alacak. Alfa Romeo CEO”su Harald Wester, 2011 yılında 100 bin adet Giulietta satmayı hedeflediklerini vurgularken, İtalyan markanın 2010 yılında 120 bin adet satış gerçekleştirmeyi hedeflediğini açıkladı.

 

 

İtalyan stili sportiflik ile zarafeti birleştiren bir tasarım anlayışına sahip Alfa Romeo Giulietta, Alfa Romeo”nun sınırlı sayıda üretilen süper spor otomobili 8C Competizione ile başlayan ve bir yandan markanın başarılı geçmişini anımsatırken diğer yandan da teknoloji ve duygu konusundaki geleneksel değerlerini koruyarak geleceğe taşıyan bir yaklaşımla şekillendirilmiş. Genel olarak bir “kama”yı andıran profil ile birlikte burun ve arka tasarım yapısına sahip Alfa Romeo Giulietta, ilk etapta keskin birer gözü andıran LED teknolojili ve Gündüz Farı işlevli (DLR) ön farları ve “Trilob” şekilli genetik Alfa ızgarasıyla dikkat çekiyor. Bununla birlikte diğer Alfa Romeo modellerinden farklı olarak kaputtan doğan çizgilerle bütünleşerek ön tamponda adeta bir kalkan gibi konumlandırılan ve Alfa Romeo logosuna da evsahipliği yapan üçgen ızgaraya paralel ön alt hava girişleri de fark yaratan tasarımıyla ön plana çıkıyor.

Bir coupeyi andıran tavan ve profil tasarımı ise Alfa Romeo 147 modelinde olduğu gibi C sütununa adeta gizlenerek konumlandırılmış kapı açma kolu efektiyle destekleniyor. Bununla birlikte aracın geniş omuz çizgileri genel “kama” konseptini destekliyor. Alfa Romeo Giulietta”nın tasarımının en çarpıcı yönünü ise farklı geometrik yapıların buluştuğu arka bölüm oluşturuyor. LED teknolojili ve aracın profilinea kadar genişleyen arka ışıklandırma grubu, Alfa Romeo Brera modelini andıran arka cam ve bagaj kapağı tasarımı ile birlikte geniş tamponlar, yeni modelin göz alıcı yönlerini oluşturuyor.

350 litrelik bir bagaj hacmine sahip olan Alfa Romeo Giulietta, yerini alacağı Alfa Romeo 147 modeline göre 70 litre daha fazla yükleme hacmi sunuyor. Yepyeni bir platform üstüne geliştirilen ve 2.63 metrelik bir aks mesafesine sahip Alfa Romeo Giulietta, bu avantajını kullanarak 4.35 metre uzunluk, 1. 46 metre yükseklik ve 1.80 metre genişlik gibi daha büyük boyutlar sunmasıyla da farklılaşıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here