Ana sayfa Donanım Güncel Alexa, Sorduğunuz Her Soruyu Wolfram Alpha Teknolojisiyle Cevaplayacak!

Alexa, Sorduğunuz Her Soruyu Wolfram Alpha Teknolojisiyle Cevaplayacak!

0

Yapay zekaya sahip donanımlar, wolfram alpha ile birlikte çok daha spesifik davranabiliyor. Amazon’un Alexa’sı artık daha fazla matematik ve bilim sorularını yanıtlama imkanı veren Wolfram Alpha entegrasyonunu elde ediyor. Bu özellik bazı donanımlar için zaten mevcut. Ancak Amazon için hemen görmeyi beklemeyin. 

Wolfram Alpha Ne Tür Özellikler Sunuyor ?

Alexa tipik olarak Wikipedia, Yelp, Accuweather ve stats.com gibi sitelerden bilgi topluyordu. Ancak bu en son entegrasyondan önce; zor coğrafya, tarih ya da mühendislik soruları için gerçekten bir yanıtı yoktu.  Bu da Alexa için birçok kullanıcının hayal kırıklığı yaşamasına neden oluyordu.

Şimdi Wolfram Alpha’nın yardımıyla Alexa; kuğuların ne kadar yüksek uçtuğuna, bir kağıt dosyasına ne kadar çok kağıdın sığacağına ve şu anda esen rüzgarın ne kadar sert olduğuna kadar her soruyu sorabilir ve yanıtlar. Wolfram Alpha, okulların bazen güvenilir bir bilgi kaynağı olarak kullandıkları bir kaynaktır. Bu nedenle hata payı son derece düşük seviyelerde oluyor

Apple’ın rakip akıllı asistanı Siri’nin, bütün eksikliklerinden dolayı , iPhone 4S’nin 2011’deki lansmanından beri Wolfram Alpha entegrasyonuna sahip olduğunu ve Google Asistan’ın hala kendi arama motoruna güvenmeyi tercih ederek Wolfram’ı sunmadığını belirtmek gerekir. 

  • Çok daha detaylı sonuçlara ulaşılabilmesi
  • En az 6 farklı kaynaktan bilgilerin araştırılması
  • Çok kısa bir süre içerisinde sorularınıza cevap alabilmeniz

En dikkat çekici detaylar olarak görülüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here