Ana sayfa Donanım Güncel Alexa Kendi Kendine Öğrenen Yapay Zekaya Dönüşüyor!

Alexa Kendi Kendine Öğrenen Yapay Zekaya Dönüşüyor!

0


Yapay zeka teknolojisinden en çok beklenen adımlardan bir tanesi de kendi kendine öğrenme yeteneğidir. Al teknolojisi ile birlikte, artık bu çok daha mümkün. Alexa AI direktörü; Alexa’nın kullanıcıların bağlamsal ipuçları aracılığıyla, kullanıcıları daha iyi anlamasına olanak tanıyan makine öğrenimi teknolojilerindeki ilerlemeleri anlattı.


Alexa Kendi Kendine Öğrenmeyi Nasıl Sağlayacak ?


Amazon firması; yapay zekaya en çok önem gösteren kuruluşlardan bir tanesi olarak görülüyor. Amazon kendi hatalarından otomatik olarak kurtulmayı öğreten, kendi kendine öğrenme teknikleri üzerinde çalışıyor. Sistem şu ana kadar beta sürümündeydi ve bu hafta ABD’de piyasaya sürüldü. Amazon, yeni sistemin şu anda müzikle ilgili taleplere her gün düzeltme uyguladığını söylüyor.

Ayrıca; müşterileri daha doğal bir süreçle Alexa becerilerine yönlendiren isimsiz beceri etkileşimi gerçekleştirme yeteneği de var.“Alexa, bana araba getir” diyebilirsiniz ve ses asistanı; sürüş paylaşma hizmetinizin adını belirtmeden komutu anlayacaktır. İsimsiz etkileşim özellikleri bugün ABD’nin ötesinde; İngiltere, Kanada, Avustralya, Hindistan, Almanya ve Japonya’ya genişletildi.

Takip taleplerinden arka plandaki gürültüyü ayıran Takip Modu ile birleştiğinde, artık “Alexa” uyanma kelimesini tekrar etmek zorunda kalmadan Alexa ile daha doğal sohbetler yapabilirsiniz. Alexa’nın bunları anlaması için; dikkatlice ifade etmek zorunda kalmayacaksınız.


Peki sizce de Alexa; kendi kendine öğrenen yapay zeka konusunda devrim yaratabilecek mi ?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here