Ana sayfa Haber Alcatel-Lucent büyük bir anlaşmaya imza attı

Alcatel-Lucent büyük bir anlaşmaya imza attı

0

Alcatel-Lucent dünyanın en büyük hizmet anlaşmalarından birini Hindistan”da imzaladı

Alcatel-Lucent Hindistan”daki ilk uçtan uca şebeke yönetim hizmet anlaşmasını yaptı. Bir milyar dolar tutarındaki bu anlaşma ile Hintli Reliance Communications yatırım risklerini azaltacak, şirketin 4000 çalışanı hizmet kadrosuna geçecek ve bu kadronun mesleki gelişimi hızlanacak. Hayata geçirilecek entegre yönetim ile maliyetleri düşecek..
 

Alcatel-Lucent, Hindistan”ın ilk entegre telekomünikasyon servis sağlayıcısı Reliance Communications (RCOM) ile 1 milyar dolarlık uçtan uca şebeke yönetim hizmeti sözleşmesini imzaladı. Hindistan”da kendi alanında ilk olan, dünyanın da en büyük anlaşmalarından biri olan bu sözleşme ile RCOM müşterilerine üst düzeyde kesintisiz veri ve ses iletişimi sağlayacak. Alcatel-Lucent, tek bir şebeke yönetim organizasyonu oluşturmak amacıyla Reliance Communications”ın varolan bağımsız kablosuz ve kablolu ekipleri arasında sinerji oluşturacak ve aynı zamanda, RCOM”un araçlar, süreçler ve uygulamalarına standart getirecek.
 

Alcatel-Lucent”in RCOM ile varolan işbirliğini genişleten sözleşme kapsamında, Alcatel-Lucent şebeke performansı ve hizmet kalitesinden de sorumlu olacak. Ayrıca, Alcatel-Lucent fırsatları tanımlamak, yeni hizmetler tanıtmak ve şebekenin tam potensiyelini gerçekleştirmeye yardımcı olmak, mevcut faaliyetleri genişletmek amacıyla Reliance Communicaitons ile yakın çalışacak.
 

İki şirket adına yapılan açıklamada, anlaşmanın bir parçası olarak, Alcatel-Lucent”in, operasyon destek sistemi entegrasyonu, kıyaslama ve radyo frekans kapsama testi ve hizmet sunumu yönetimi dahil olmak üzere geniş bir hizmet yelpazesi ile Reliance Communications”ı destekleyeceği, yeni modeli etkinleştirmek için Alcatel-Lucent”in gelecek nesil operasyon destek sistemi kurup işleteceği belirtildi.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here