Ana sayfa Yazılım Alamıyorsanız kiralayın

Alamıyorsanız kiralayın

0

Microsoft korsana karşı kiralama sistemi getirdi

Microsoft’un, başta Windows ve Office olmak üzere, popüler yazılımlarıyla ilgili yaşadığı en büyük sorun hiç kuşkusuz korsan kullanım. Konu özellikle işletmeler ve şirketler olduğunda ciddi boyutlara ulaşabiliyor. Ama yazılım devi, bu sorunu biraz olsun hafifletmek için yeni çözümler geliştirmekten de vazgeçmiyor. Bu konuda ilk adımı atan Microsoft, Windows ve Office 2007 lisanslarında hukuki değişiklikler yaparak, kiralanmalarına imkan tanımaya başlıyor.

Bu yıl başlayan uluslararası denemeler ile birlikte Windows işletim sistemleri, Office paketleri kiralanabilir olacak. Büyük ya da küçük, şirketler, iş yerleri büyük alımlar yapmak yerine bu yazılımları kiralayarak tasarruf yapabilecekler.

 

   

 

özelikle internet kafeler, turistik ve mevsimsel işletmeler bu imkandan faydalanacak. Son kullanıcılar ise, ne yazık ki böyle bir imkana sahip olamayacak. Sadece kiralamanın değil, leasing ve outsourcing’in de önü açılıyor. üstelik her ay ödenecek bir ücret söz konusu değil; yani gerekmiyor. Kiralama ücreti belirli bir süre için ödeniyor ve süre dolana kadar geçerli oluyor. 30 Haziran’a kadar sürecek kampanya çerçevesinde yüzde 30’luk bir indirim de uygulanıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here