Ana sayfa Haber Alaçatı jazz rüzgarı 24 Şubat’ta başlıyor

Alaçatı jazz rüzgarı 24 Şubat’ta başlıyor

0

İlki 2011 Ekim ayında düzenlenen Caz Festivalinin ikincisi 24-25 Şubat Cristina Vilallonga Quartet ve 26 Şubat Kerem Görsev & Allan Haris konserleriyle başlıyor…

Festivalin gelenekselleşmesini ve Alaçatı”nın sporun yanı sıra sanatsal etkinliklerle de anılır hale gelmesini hedefleyen Buğra özçetin ve Oğulcan Şişman, Bu”ra Lokal kapılarını 2,5 ay boyunca caz severlere açıyor. Organizasyonun gerçekleşmesinde büyük emeği olan Bu”ra Lokal”in sahibi Buğra özçetin; “İlkini geçen sene gerçekleştirdiğimiz caz festivali çok beğenildi. Alaçatı Belediyesi”nin de bize verdiği büyük destekle festivali gelenekselleştirmek ve üzerine her sene bir şeyler ekleyerek caz severleri Alaçatı”nın farklı bir yüzüyle buluşturmayı istiyoruz. Biz Bu”ra Lokal ve Kesre Otel olarak çeşitli sponsorların da desteğiyle, caz denince dünyada ve Türkiye”de akla gelen isimleri Alaçatı”ya davet ettik. Bundan sonra caz severlerin tek yapması gereken Alaçatı”ya gelip, onlar için her ayrıntısını planlayıp organize ettiğimiz festivalin tadını çıkartmak” dedi.
 
Cristina Vilallonga Quartet
Başta Alaçatı Belediyesi olmak üzere, Jolly Tur, Power XL Extra Lounge, Tuborg Gold, Urlice, Göz Lounge, Avrasya/Alaçatı, sponsorluğuyla gerçekleşen festivalin biletleri satışa sunuldu. Festivalde sahne alacak sanatçı ve gruplardan bazıları: Sibel Tüzün, Meltem Ege&önder Focan, Fatih Erkoç, Gülçin Ergül, Kerem Görsev, Ayşe Gencer&İmer Demirer Melis Sökmen, Ayten Alpman, Elif çağlar, Mine çağlayan, Selen Beytekin, Neşet Ruacan, Alan Harris, sesiyle Gotan Project”e hayat veren Cristina Vilallonga, Sibel Köse, Allstars Jazz Band, Engin Recepoğulları, Ayhan öztoplu, Serkan özyılmaz, Erdal Akyol, Jef Giansily, Uraz Kıvaner. Jolly Tur festivale özel ulaşım, konaklama ve festival biletini kapsayan tur paketini satışa çıkardı. Festivalde yaklaşık 10 bin caz severle buluşulması hedefleniyor.
 
Allan Haris

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here