Ana sayfa Donanım Aktif kullanıcılar için, ‘ağır zırhlı’ depolama aygıtı

Aktif kullanıcılar için, ‘ağır zırhlı’ depolama aygıtı

0

ADATA”nın Türkiye distribütörü DataStar, dünyanın ilk darbeye ve suya dayanıklı taşınabilir diski olan ADATA SH93 modelini satışa sundu

ADATA”nın Türkiye distribütörü olan DataStar, darbeye ve suya dayanıklı, çok özel bir taşınabilir disk modeli olan ADATA SH93 modelini satışa sundu. Dünyanın ilk darbeye ve suya dayanıklı taşınabilir diski olan SH93, Amerikan Ordusu”nun darbeye ve suya dayanıklılık testlerinden geçerek sertifika aldı.

özel kauçuk kaplaması ve su geçirmez yapısı ile sert zeminlere bile düşmelerde bozulmayan ürün, “ağır zırhlı” sıfatını hak ediyor ve gerçek bir taşınabilirlik sunuyor. özellikle hareketli bir yaşamı olan ya da outdoor spor yapan kullanıcılar için güvenli bir çözüm oluşturan ADATA SH93 modeli sarı, siyah ve kırmızı olmak üzere üç renk seçeneği sunuyor.

ADATA SH93

ADATA SH93 modeli, ABD Askeri suya dayanıklılık standardı olan IEC 529 IPX7″den geçen ilk taşınabilir disk. Böylece su altında minimum 30 dakika kalma özelliğine sahip. Bu durum sonucunda dahi bilgi/veri kaybı yaşatmayan ve işlevini sürdüren ürün, bu özelliği ile sadece seyahat durumlarında değil, masa başında çalışanlara da çözüm oluşturuyor. Masa üstündeki teknolojik aygıtlara, özellikle de disklere içecek dökülmesi her çalışanın büyük kâbusu. ADATA SH93, suya dayanıklılığı ile bu korkuya da çözüm oluyor.

ürün ayrıca ABD Askeri transit düşme testi olan “MIL-STD-810F 516.5 prosedür IV”den de geçmiş durumda. Eşsiz şok emici yapısı sayesinde düşmelere, darbelere, çarpmalara karşı içindeki verileri koruyor.

ADATA SH93″ün bir diğer önemli özelliği de, USB kablosunun ürünün çevresini sarar şekilde, bütünleşik olarak tasarlanmış olması. Böylece hem kablo taşıma, kaybetme derdini ortadan kaldırıyor, hem de gerekmediği durumlarda kabloyu şık bir şekilde gizliyor. ürünün şık tasarımı, çalışma durumunu gösteren ışıklandırmada da ortaya çıkıyor. ürün üzerinde mavi LED bir lamba yer alıyor ve ürün çalışırken bu mavi LED gösterge yanıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here