Ana sayfa Donanım Aksiyona uygun kameralar!

Aksiyona uygun kameralar!

0

Aksiyona uygun kameralar!
 

Kış gelse de extreme spor sevdalıları, spor aktivitelerine son sürat devam etmektedir. Bu sporlar yağmur çamur dinlemez! Kar hiç dinlemez! Bu spora gönül verenler de, yaşadıkları her anı kameraya kaydetme konusunda çok heveslidir! Eh, kolay değil. Herkesin yapamayacağı her türlü aktivite an be an kameraya kaydedilmeli tabii ki.
 

kameralar
 

İşte bu ihtiyaç, sportif aktivitelere elverişli, aksiyona uygun kameraların piyasaya sürülmesine sebep olmuştur. Sony”den GoPro”ya birçok önemli firmanın imzası bulunan bu kameralar, outdoor ve extreme spor sevdalılarına birbirinden önemli ve ilgi çekici deneyimler sunuyor.

 

Sony HDR-AS15 Action Cam

90 gram ile çok hafif bir ürün. özellikle sporseverlere hitap ediyor. Suya dayanıklı bir kap ile geliyor. özellikle 60 metreye kadar suya karşı koyabilen yapısı, dalışçılar için bu ürünü ideal hale getiriyor. Ayrıca kayakçılar için de cazip bir kamera. Sadece bu iki spor değil, kaykaydan yamaç paraşütüne her türlü aksiyon dolu etkinlikte Sony Action Cam”i rahatlıkla kullanabilirsiniz. üstelik bu ele avuca sığmaz kamera, dahili Wi-Fi”ı sayesinde aksiyonun ortasındayken de video paylaşabilmenize olanak tanıyor. Sony üstün kalite için SteadyShot özelliğini cihaza eklemiş. Bu sayede hareketli anlarda bulanık görüntü elde etmeden, kaliteli bir şekilde kaydınızı yapabiliyorsunuz.Carl Zeiss lensiyle ve 170° açısıyla dikkat çeken kamera, Exmor R CMOS sensör barındırıyor.
 

sony
 
GoPro Hero2

Aksiyon kamerası denince akla GoPro Hero serisi geliyor. GoPro”nun yenilikçi ve ilgi çekici Hero serisi video kameraları yoluna GoPro Hero 2 ile devam ediyor. ürün, toplamda üç farklı modele sahip. Bu modeller; outdoor sporlar için GoPro Hero 2 Outdoor, motor sporları için GoPro Hero 2 Motorsport ve sörfçüler için GoPro Hero 2 Surf. Her biri de bir diğerinden çok ince farklarla ayrılıyor. Bu farklar sayesinde aksiyon dolu spor aktiviteleriniz en verimli şekilde fotoğraflanabiliyor veya videoya kaydedilebiliyor.1080p, 960p, 720p ve WVGA çözünürlüklerde video kaydedebilen kamera, saniyede 10 fotoğraf çekebiliyor. 170 derecelik görüş açısı sunan kameranın modellerine göre sunduğu farklı çözümler, spesifik sporcuların büyük beğenisini topluyor.
 

gopro hero 2

 

Contour+2

Hızlı ve pratik bir video kamera deneyimi sunan Contour+2, kimi spor sevdalılarınca aksiyon videolarında yeni bir dönemin başlangıcı olarak gösteriliyor. Bunun başlıca sebepleri arasında Contour+2″nin hızlı bir video kayıt deneyimi sunması yer alıyor. Ergonomik tasarımı sayesinde kaska veya spor kıyafetine kolayca monte olabilen Contour+2 böylece özellikle bisiklet, kaykay, motosiklet gibi tekerlekli sporlarda sporcunun kendi gözünden an be an kaydedebiliyor.Contour+2 haricinde ContourRoam adlı kamera da 1 metreye kadar su geçirmez yapısı ve spor aktivitelerine uygun yapısıyla özellikle su sporları sevdalılarına hitap ediyor. Ayrıca her iki kamera da HD video kaydedebiliyor. Her iki kamera da 170 derece görüş açısına sahip ve bu sayede spor esnasında geniş bir görüş açısı sağlıyor.
 

contour
 
Panasonic Lumix FT4

Video kamera değil de, fotoğraf makinesi temelli sportif bir ürün arıyorsanız, Panasonic”in Lumix FT4″üne bir göz atabilirsiniz. Su geçirmez yapısı ve turuncu renk ağırlığıyla Lumix FT4, sadece sportif anlamda değil, görsellik anlamında da oldukça ilgi çekiyor. Full HD video çekebilen, -10 derece soğukluğa ve 12 metreye kadar suya karşı koyabilen ürün, 2 metreye kadar yüksekliklerden de darbelere karşı özel koruma içeriyor!
 

panasonic lumix ft4

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here