Ana sayfa Haber Akıp giden zamana etki ve tepki

Akıp giden zamana etki ve tepki

0

Gözle görebildiğimiz, hissedebildiğimiz fakat etki edemediğimiz tek olgudur belki de saat anlayışları. Saatlerin hayatlarımızdaki büyük etkisi, çoğumuzun kişiliğine, karakterine, her şeyine etki eder, günler, geceler, aylar bu saatlere göre şekillenir. Dokunuşlarınız, gölgeniz, tek bir ifadenizin saatlere etki etmesini ister miydiniz? Deezen’da karşımıza çıkan bu yeni-ilginç saat tasarımı ilginç olduğu kadar dramatik bir yapıya da sahip. Aslında bembeyaz bir duvar veya perde, tek dokunuşla size bir tepki verebilen, yanıt verebilen bir saat. 

Bu saat, Breaded Escalope isimli bir firma tasarlanmış ve Viyana’da satışlara başladılar bile. Bir gölge, gölge üzerinde beliren akrep ve yelkovan hiçbir enerji harcamadan kişiye saati belirtiyor. Aslında saatten öte; saatin tasarımı “haydi, bana dokun” dercesine öylesine durmasıyla da oldukça ilginç geldi bana. Açıkçası İstanbul’dan Viyana’ya sırf bu saate dokunabilmek adına yola çıkabilirim.

Saati hissetmek, saatin sizi hissetmesi ve saatin dokunuşunuza göre tepki verebilmesi, saatlerin akıp gitmesini biraz daha dramatik hale getirdi.

 

kaynak ve video:

Deezen

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here