Ana sayfa Donanım Akıllı TV Platformu kuruldu

Akıllı TV Platformu kuruldu

0

Kurucu üyeler TP Vision (Philips TV) ve LG Electronics, birleşme sürecindeki diğer Japon TV üreticileri ile birlikte Akıllı TV Platformu”nun kuruluşunu resmi olarak gerçekleştirdiler

önde gelen teknoloji şirketleri TP Vision (Philips TV), LG Electronics”in ön planda yer aldığı yeni bir platform oluşturuldu. Akıllı TV adını alan yeni platform, TV segmentlerini önemli yeniliklerle buluşturmayı hedefliyor. Platform, uygulama geliştiricilerin cazip, platformdan bağımsız hizmetler sağlamalarını mümkün kılacak genel mülkiyete ait bir ekosistem oluşturarak Akıllı TV deneyimini geliştirmeyi hedefliyor. Akıllı TV Platform”unun kuruluşu, Berlin’deki IFA 2011’de ilan edilen işbirliği kararından sonra gerçekleşti. Platforma katılan diğer firmalar, daha sonra birliğin web sitesinden yayınlanacak.
 

Akıllı TV Platformu Başkanı, LG Electronics’ten Bong-Seok Kwon şunları söyledi: “Bugünden önce Akıllı TV sektörü, farklı marka TV’lerde farklı platformlar ve teknolojiler kullanıldığından hem TV üreticileri hem de uygulama geliştiriciler için son derece zor bir pazardı. Akıllı TV Platformu, daha geniş bir oyun alanı yaratarak geliştiricileri daha fazla sayıda ve daha iyi TV uygulamaları geliştirmeye teşvik ediyor, aynı zamanda üreticiler ve tüketiciler için en zengin talep üzerine film, müzik hizmetleri, oyun, sosyal ağ kaynaklarına ulaşım imkanı sağlıyor.” Sharp markası yetkilileri “”Platformun Akıllı TV üreticileri ve aplikasyon geliştiriciler için doğru yer olduğunu düşünüyoruz””diye ekledi.
 

Uygulama geliştirme zaman ve maliyetlerindeki düşüşün herkes için faydalı olacağını düşünen Akıllı TV Platformu Yönetim Kurulu üyesi de olan TP Vision’dan Alain Perrot ise şunları söyledi: “Geliştiriciler değerli zamanlarını farklı platformlarda test için harcamak yerine tüketicilerin keyif alacağı uygulamalar yaratmaya yönelik yaratıcı faaliyetlere odaklanabilirler. Artık herkes için ilginç ve keyifli bir ortam yaratabiliriz.”

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here