Ana sayfa Haber Akıllı telefonların Cadillac”ı ile tanışın

Akıllı telefonların Cadillac”ı ile tanışın

0

Her sektörde ana akımın dışarısında kalan, ancak işin hakkını veren ve sadece imalat değil işe sanat unsurlarını da katan firmalar adından çok fazla söz ettirmese de, yılda bir – iki hamle ile kendilerini hatırlatıyorlar.  Akıllı telefonlar için de geçerli olan bu durum için, Vertu‘yu da ele alabiliriz. Sadece kadınlara yönelik cihazlar ve giyim ürünleri üreten Vertu, bu sefer saf el yapımı akıllı telefonu ile fazlasıyla konuşulacak, ancak sadece konuşulmasıyla kalacak çünkü cihaz tam 10 bin dolar değerinde.

Daha önce Nokia da İsviçre’de 18 ayar altından üretilen telefonunu benzer marjinal fiyatlar ile müşterilerine sunuyordu. 

Vertu’nun akıllı telefonu, özellikle Galaxy S5 ile karşılaştırılabilir. İşlemci hızı, bir Android olması, boyutları nedeni ile Galaxy S5‘ ile düşünüldüğünde farkları el yapımı olması ve fiyatının 10 bin doların üstünde olması. 

 

 

Full HD ekran teknolojisi, fotoğraf ve multimedya özellikleri, işlemci hızından çok telefonu kıymete bindiren, cihazın bir sanatçının elinden çıkmış olması olarak görülüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here