Ana sayfa Makale Akıllı Telefonlarda Launcher Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Akıllı Telefonlarda Launcher Seçimi Nasıl Yapılmalı?

0

Akıllı telefonlarda launcher seçimi nasıl yapılmalı isimli bu yazımızın akıllı telefon kullanıcılarının çok işine yarayacağını düşünüyoruz. Zira store’larda yer alan launcher uygulamaları arasında seçim yapmak gerçekten çok zor olabiliyor.

Launcher Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Akıllı telefonlar hayatımızın birer ayrılmaz parçası haline geldi. Elimizden düşürmediğimiz telefonlarımızın özellikleri bakımından bizi tatmin etse de kimi zaman görünüm, arayüz gibi özelliklerini kendimize göre ayarlamak isteyebiliyoruz. Akıllı telefonların en büyük özelliklerinden birisi de kişiselleştirilebilir olmasıdır.

Kendinize göre kişisel ayarlar yaparak, menüler, menü ekranı, duvar kağıtları, arama ekranı gibi daha birçok ekranı kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Bu ayarları yapabilmek için orjinal arayüzün duvar kağıdı değiştirme ve tema değiştirme özelliğinden daha fazlasına ihtiyacınız varsa o zaman launcher seçimi yapmalısınız.

Launcher seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli husus reklam içeriyor ibaresinin yer almamasıdır.

İndirmek istediğiniz launcer uygulamasının detaylarında reklam içerip içermediği bilgisi yer alır.

Reklam içermeyen launcher uygulamaları tercih etmelisiniz çünkü reklam içeren launcher uygulamaları büyük bir keyifle kullandığınız telefonunuzdan nefret etmenizi sağlayabilir.

O kadar çok ara ekranlarda reklam yayını yaparlar ki, bazen çok önemli işlerinizin arasında sinirlerinizin bozulmasına neden olabilir.

İşletim sisteminize zarar vermeyecek launcher uygulamalarını tercih etmelisiniz. Telefonunuzun işletim sistemi ne olursa olsun, orjinal store’dan indirin. İnternette yer alan 3. parti launcher uygulamalarını indirmek telefonunuza ciddi zararlar verebilir.

Akıllı Telefonlarda Launcher Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Akıllı telefonlarda launcher seçimi nasıl yapılmalı sorusuna verilebilecek en iyi cevap kullanıcın bizzat vereceği cevaptır. Kendinize göre uygun olan launcher uygulamasını seçmeli ve kendi zevklerinize göre, kullanım kolaylığınıza göre yeniden kişiselleştirmelisiniz.

Akıllı telefon kullanma deneyiminizden alacağınız keyfi arttıracağından emin olabilirsiniz.

Kullandığınız akıllı telefonun işletim sistemine göre App Store, Play Store veya Windows Store gibi mağaza uygulamalarına launcher yada Türkçe karşılığı ile Başlatıcı yazmanız halinde yüzlerce seçeneğin karşınıza çıktığını göreceksiniz.

Bazı teknoloji siteleri en iyi launcher listesi, en iyi launcger uygulamaları gibi listeler yayınlıyorlar. Bu listelerden de faydalanarak fikir sahibi olabilirsiniz.

Her geçen gün yeni launcher uygulamaları mağazalara yükleniyor. Arada bir girip bakmak da fayda var.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here